mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne wrocławskie inwestycje na Euro 2012

Kolejne wrocławskie inwestycje na Euro 2012

Podpisano umowy na budowę infrastruktury drogowej, która skomunikuje tereny organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 z centrum Wrocławia.

Kolejne wrocławskie inwestycje na Euro 2012
Umowę na budowę infrastruktury drogowej w otoczeniu Stadionu Piłkarskiego Euro 2012 we Wrocławiu podpisano z Przedsiębiorstwem Drogowym Z. Ziajka – lider konsorcjum oraz Euromosty – partner. Wspólna wartość trzech kontraktów wchodzących w skład tego zadania – 41,6 mln zł. Wykonawca ma trzynaście miesięcy na ich realizację.

Podpisane umowy obejmują następujące zadania:
  • Ulica Drzymały w nowym przebiegu od ulicy Królewieckiej do północnej łącznicy węzła z drogą krajową nr 94 – wartość zadania 8,8 mln zł
  • Ulica Królewiecka po północnej stronie stadionu wraz z rondem na skrzyżowaniu z ul. Drzymały – powstanie w systemie zaprojektuj i wybuduj, wartość 24 mln zł 
  • Krańcówka tramwajowa – fragment planowanego połączenia tramwajowego od skrzyżowania ulic Legnickiej i Na Ostatnim Groszu do stadionu – wartość 8,8 mln zł.

Cały projekt obejmuje wybudowanie nowej drogi, która połączy wzdłuż obwodnicy autostradowej, od ronda, ulicę Królewiecką z parkingiem planowanym po południowej stronie ul. Lotniczej obok rzeki Ślęzy. W jego ramach nowopowstała ul. Drzymały ma być włączona w drogę krajową nr 94 (ul. Lotnicza).

W pierwszym etapie ma powstać odcinek od ul. Królewieckiej do północnej łącznicy węzła z drogą krajową nr 94, dł. ok. 700 m. Będzie to jezdnia pięciopasmowa bez pasa rozdziału przystosowana do zmiany ilości pasów ruchu prowadzących w danym kierunku. Ma to usprawnić zapełnienie a następnie opuszczenie stadionu przez kibiców. Zadanie obejmuje również budowę chodników i ścieżek rowerowych.

W drugim etapie powstaną m.in. dwupasmowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Królewiecką. Dzięki przebudowie zyska drugą jezdnię. Powstanie też pętla autobusowa i parking dla autokarów przy stadionie.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

~smirnoff 2009-09-26

A gdzie w stolicy jeździłeś? W Wawie bardzo dużo ulic ma nową nawierzchnię, powstaje coraz więcej nowoczesnych, bezkolizyjnych skrzyżowań, powstaje obwodnica, tak więc na pewno nie jest tak źle jak piszesz ;P

~Kuba 2009-09-22

Mieszkam we Wrocławiu ale z kolegą ML całkowicie się nie zgadzam. Wrocław to komunikacyjna pustynia na mapie Polski. Oprócz wylotu na Wawe nie ma w mieście ani jednej bezkolizyjnej trasy, jakość istniejącej nawierzchni urąga standardom i nie polepsza się za bardzo. W zeszłym tygodniu bylem zarówno z Warszawie i czeskiej Pradze. Niestety nasza stolica jest dziesięciolecia z tylu... Mając jako podkład do oceny jeszcze jazdę po Berlinie, Amsterdamie i Skandynawii uważam ze jeszcze długo Wawka będzie 2 ligi niżej.

~lobo 2009-09-22

Nie wydaje mi się aby Warszawa była aż tak daleko w tyle, a już napewno nie w stosunku do Wrocławia. Oczywiście, jest kilka miast, które mają lepszą infrastrukturę, ale Wrocław się do nich nie zalicza. Przejazd tranzytem przez to miasto jest totalną porażką (mam na myśli "ósemkę"). Fakt, że Warszawa nie posiada ekspresowych & autostradowych obwodnic pozostawia ją w tyle za innymi europejskimi stolicami, aczkolwiek bezkolizyjne trasy nie odbiegają od naszych - polskich realiów. Rozumiem, że Kolega miał na myśli realizowane inwestycje (A8)... ale nie wziął pod uwagę inwestycji realizowanych w Warszawie (S8, S79, kawałek S2 - a wkrótce A2). Również skala inwestycji w mieście tej wielkości jest trochę inna... tak więc trochę obiektywizmu!

~sengin 2009-09-22

mówisz tak jakbyś mieszkał w innym państwie. Nie bądź taki gbur : )

~ML 2009-09-22

Mam wrazenie ze Wroclaw jest zawsze do przodu wzgledem reszty miast .Za kilka lat to bedzie metropolia z przwdziwego zdarzenia. Z siecia drog ekspresowych i autostrad. A nadęta Warszawa łaskawie budzi sie z letargu i zeby nie Euro 2012 siec i stan drog bylby dalej taki jak za Gierka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.