mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne zmiany w ruchu na A2

Kolejne zmiany w ruchu na A2

5. września zmieni się organizacja ruchu na odcinku A autostrady A2. Zostanie otwarta jezdnia północna (do Poznania), na której została ułożona ostatnia warstwa nawierzchni, dzięki czemu wprowadzony zostanie tu ruch ciężarowy. Zamknięta dla ruchu będzie natomiast jezdnia południowa (do Warszawy).

Kolejne zmiany w ruchu na A2
Taka sytuacja potrwa ok. miesiąca po czym zostaną udostępnione do ruchu obie jezdnie autostrady. Ponieważ przez najbliższy miesiąc ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po jednej jezdni zostanie utrzymane ograniczenie prędkości do 70 km/h (miejscami do 50 km/h) oraz zakaz wyprzedzania.

Samochody ciężarowe jadące autostradą A2 z Poznania do Warszawy nie będą już musiały omijać 30 kilometrowego odcinka tej trasy między Strykowem, a Łyszkowicami. Wprowadzane zmiany zdecydowanie ograniczą ruch samochodów ciężarowych na DK 14, co oznacza poprawę komfortu życia mieszkańców; Strykowa, Głowna i Łowicza.  Przez ostatni miesiąc trwało układanie warstwy ścieralnej, wykonywane było oznakowanie poziome, trwał montaż ekranów akustycznych. Montaż ekranów, wbrew harmonogramowi, nie został przez wykonawcę zakończony, dlatego prace z nim związane będą wymagały punktowego zajmowania pasa awaryjnego. Wszystkie prace na odcinku Stryków – Łyszkowice mają, zgodnie z kontraktem, zostać zakończone w połowie października.

Tymczasem po wczorajszych niepowodzeniach udało się  zamknąć jedną jezdnię na odc. C. Ruch  odbywa się jedną lewą w obydwu kierunkach - informuje GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2012-09-05

Mam nadzieję, że nie wypadnie znów coś tam, kolejne sratatata i w połowie października cały odcinek Warszawa-Łódź będzie wreszcie skończony, a nie tylko "przejezdny". (chodzi mi oczywiście o odcinki A i C). Natomiast nie rozumiem tego permanentnego zakazu wyprzedzania, czy ograniczenia prędkości do 70km/godz.; przy puszczeniu cieżarówek będzie to ogromną niewygodą; przecież jedna nitka autostrady jest i tak o niebo bezpieczniejsza od znakomitej większości krajówek. Natomiast, jeżeli wpuszczą od Strykowa na A2 cieżarówki, a czytałem, że od 14 września, żeby skręcić z A2 na np Łowicz, trzeba będzie jechać przez centrum Strykowa, nic nie stoi już na przeszkodzie, żeby otworzyć A1 do Piątku, czy nawet chyba do węzła "Kotliska". Moim zdaniem dotychczas chciano uniknąć powtórki zalewu tirów przez Stryków z powodu braku możliwości kontynuacji ich jazdy na A2. Oba odcinki A1 są już gotowe i wcale z ukończeniem autostrady do Kowala nie trzeba czekać. Ale kto zgadnie, jak rozumuje człekokształny okaz zwany urzędasem?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.