mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny etap budowy Trasy Mostu Północnego zakończony

Kolejny etap budowy Trasy Mostu Północnego zakończony

Po niespełna czterech miesiącach Skanska zakończyła prace związane z budową nowych torów i niezbędnej infrastruktury na Trasie Mostu Północnego w Warszawie. Od dn. 4 lipca na odcinku ulic: Zgrupowania AK Kampinos – Marymoncka tramwaje mogą jeździć po nowo wybudowanym torowisku.Trasa Mostu Północnego ma docelowo połączyć Trasę NS ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy. Dzięki tej inwestycji kierowcy będą mogli z prawego brzegu Wisły przejechać prosto do węzła Młociny. Zakończenie prac o wartości 41 mln zł netto zaplanowano na grudzień 2011 r.

Kolejny etap budowy Trasy Mostu Północnego zakończony
Sprawna organizacja prac pozwoliła nam zakończyć w terminie układanie kabli trakcyjnych oraz budowę torowiska tramwajowego - mówi Sławomir Ramski, Menedżer Projektu, Skanska. - Ułożone już zostały wszystkie tory, a do zrealizowania pozostała budowa przystanków. Dzięki przełożeniu ruchu na nowe tory będziemy teraz mogli zająć się przebudową drugiego odcinka linii tramwajowej relacji: Zajezdnia Żoliborz - Młociny - dodaje Sławomir Ramski.

Budowa Trasy Mostu Północnego na kilometrowym odcinku od węzła z ulicą Pułkową do węzła przesiadkowego „Młociny”rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku.

Projekt obejmuje budowę dwóch czteropasmowych jezdni głównych trasy i czterech jednoprzęsłowych wiaduktów nad ulicą Encyklopedyczną. Wybudujemy także 400-metrowy odcinek ulicy Encyklopedycznej z nowym wjazdem do zajezdni tramwajowej, skrzyżowaniem z ulicą Zgrupowania AK Kampinos oraz przejściem pod jezdniami trasy głównej.

Zakres prac obejmuje też budowę dwupasmowej ulicy Nocznickiego o długości 175 m, chodników, pochylni, schodów, przystanków autobusowych i tramwajowych, a także ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych o łącznej długości 2 km.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Pogromca Baranów 2011-07-07

Skanska robi PR tyle tych artykułów i menagerów projektów się wypowiada, trzeba dopisywać w takim przypadku artykuł sponsorowany - tak robią poważne dzienniki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.