mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny etap remontu DK 49 zakończony

Kolejny etap remontu DK 49 zakończony

Zakończony został remont drogi krajowej nr 49 na odcinku od Nowego Targu do granicy RP ze Słowacją. 24-kilometrowy odcinek drogi remontowany był etapami.

Kolejny etap remontu DK 49 zakończony
W Jurgowie na drodze krajowej nr 49 wzmocniono konstrukcję drogi i wyremontowano nawierzchnię na odcinku 1,6 km. Położone zostały nowe warstwy wiążąca i ścieralna. Zakończono także remont poboczy na tym odcinku i rozjazdu do drogi gminnej. Koszt tego remontu wyniósł 1,7 mln zł.

Droga krajowa nr 49 na odcinku 24 km, od Nowego Targu do granicy państwa ze Słowacją, remontowana była etapami.

W 2006 roku wzmocniono konstrukcję drogi, położono nową nawierzchnię bitumiczną i przebudowano przepusty na odcinku od Białki Tatrzańskiej do Czarnej Góry. Wybudowano także rondo na granicy tych dwóch miejscowości.W 2010 roku wyremontowano 12-kilometrowy odcinek od Białki Tatrzańskiej do Nowego Targu. W ramach remontu wzmocniono konstrukcję drogi, przebudowano skrzyżowania i przepusty, położono nową nawierzchnię.

Nowym mostem w Gronkowie kierowcy pojechali w 2012 r., a w następnym roku wzmocniono konstrukcję drogi, położono nową nawierzchnię, wyremontowano rowy odwadniające i pobocza na odcinku od granicy państwa do Jurgowa.

W roku 2014 został wyremontowany most w Jurgowie i odcinek 1,6 km przebiegający przez tą miejscowość. Ten remont właśnie się zakończył.

Droga krajowa nr 49 dostosowana jest do obciążeń 8 ton na oś, spełniając tym samym parametry drogi głównej.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.