mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny etap remontu DK 49 zakończony

Kolejny etap remontu DK 49 zakończony

Zakończony został remont drogi krajowej nr 49 na odcinku od Nowego Targu do granicy RP ze Słowacją. 24-kilometrowy odcinek drogi remontowany był etapami.

Kolejny etap remontu DK 49 zakończony
W Jurgowie na drodze krajowej nr 49 wzmocniono konstrukcję drogi i wyremontowano nawierzchnię na odcinku 1,6 km. Położone zostały nowe warstwy wiążąca i ścieralna. Zakończono także remont poboczy na tym odcinku i rozjazdu do drogi gminnej. Koszt tego remontu wyniósł 1,7 mln zł.

Droga krajowa nr 49 na odcinku 24 km, od Nowego Targu do granicy państwa ze Słowacją, remontowana była etapami.

W 2006 roku wzmocniono konstrukcję drogi, położono nową nawierzchnię bitumiczną i przebudowano przepusty na odcinku od Białki Tatrzańskiej do Czarnej Góry. Wybudowano także rondo na granicy tych dwóch miejscowości.W 2010 roku wyremontowano 12-kilometrowy odcinek od Białki Tatrzańskiej do Nowego Targu. W ramach remontu wzmocniono konstrukcję drogi, przebudowano skrzyżowania i przepusty, położono nową nawierzchnię.

Nowym mostem w Gronkowie kierowcy pojechali w 2012 r., a w następnym roku wzmocniono konstrukcję drogi, położono nową nawierzchnię, wyremontowano rowy odwadniające i pobocza na odcinku od granicy państwa do Jurgowa.

W roku 2014 został wyremontowany most w Jurgowie i odcinek 1,6 km przebiegający przez tą miejscowość. Ten remont właśnie się zakończył.

Droga krajowa nr 49 dostosowana jest do obciążeń 8 ton na oś, spełniając tym samym parametry drogi głównej.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.