mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Drogowcy przekierowali ruch z drogi krajowej nr 3 na nowo wybudowaną, prawą jezdnię drogi ekspresowej S3. Odcinek o długości zaledwie 6 znajduje się pomiędzy miejscowościami Chróstnik i Kochlice. Dolnośląski oddział GDDKiA poinformował, że kierowcy będą mogli korzystać z nowej jezdni już do końca realizacji inwestycji, czyli II kwartału 2018 roku. W tym przypadku chodzi o tzw. V zadanie inwestycyjne na drodze S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ, gdzie droga łączy się z autostradą A4. Odcinek o długości 22,6 km jest realizowany przez Budimex.


W obrębie województwa dolnośląskiego powstaje ponad 81 km drogi ekspresowej S3. Budowę trasy podzielono na 5 zadań inwestycyjnych. Dwa z nich realizuje oddział Zielona Góra. Chodzi o odcinki Nowa Sól Płd. – Gaworzyce (bez węzła) o dł. ok 16,4 km (zadanie I) oraz Gaworzyce – Kaźmierzów o dł. blisko 17 km (zad. II).

Trzy pozostałe to fragmenty będące w zarządzie GDDKiA Wrocław. Chodzi o Kaźmierzów – Lubin Płn. o dł. ok. 14,4 km (zad. III), Lubin Płn – Lubin Płd. liczący ok. 11,3 km (zad. IV) i Lubin Płd (bez węzła) – Legnica Północ o długości 22,6 km (zad. V).

Nowa droga ekspresowa składa się z dwóch jezdni po dwa pasy ruchu. Zaplanowano też rezerwę pod trzeci pas. Będzie zachowana w pasie dzielącym, którego szerokość to 12 m. Również na 6-kilometrowym odcinku w pobliżu węzła Legnica droga będzie miała od razu trzy pasy ruchu.

Na 80-kilometrowym odcinki drogi ekspresowej S3 powstanie 13 węzłów drogowych: Nowa Sól Południe, Nowe Miasteczko, Gaworzyce, Drożów, Potoczek, Kaźmierzów, Polkowice, Lubin Północ, Lubin Zachód, Lubin Południe, Legnica Północ, Legnica Zachód oraz Legnica II (Północ). Inwestycja powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Według planów ma być gotowa w czerwcu 2018 roku.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.