mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny krok w kierunku domknięcia warszawskiej obwodnicy

Kolejny krok w kierunku domknięcia warszawskiej obwodnicy

GDDKiA wystąpiła o wydanie decyzji środowiskowej dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S17.

Kolejny krok w kierunku domknięcia warszawskiej obwodnicy
Wschodnia Obwodnica Warszawy, licząca od węzła Drewnica do węzła Zakręt 13,8 kilometra, będzie jednocześnie drogą ekspresową S17, jest ostatnim fragmentem warszawskiego ringu, na którym nie zostały jeszcze ogłoszone przetargi na budowę.

Preferowany wariant przebiegu WOW, rekomendowany we wniosku, został wybrany na podstawie Studium Techniczno – Ekonomiczno Środowiskowego (którego częścią jest Raport Oddziaływania na Środowisko). W analizie brano pod uwagę wymagania środowiskowe, w tym komfort okolicznych mieszkańców, prognozowany ruch, technologię budowy oraz geologie terenów, przez które przechodzi obwodnica. Analiza pozostałych wariantów, w tym też ten przechodzący, przez Wesołą tunelem, również zostały przekazane do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wraz z wnioskiem o wydanie Decyzji Środowiskowej.Swoje stanowisko na temat przebiegu trasy zainteresowane strony będą mogły wyrazić w trakcie konsultacji społecznych. Jest to jeden z obowiązkowych etapów poprzedzających wydanie decyzji środowiskowej, która to dopiero ostatecznie wskaże przebieg trasy.

Cała obwodnica Warszawy będzie mieć długość ok. 82 km, z tego przejezdnych jest już ok. 38 km. Na kolejnych odcinkach o długości ok. 6,8 km trwają już prace budowlane. Z kolei na 20,5-kilometrowym, brakującym fragmencie Południowej Obwodnicy Warszawy (węzeł Puławska - węzeł Lubelska) trwa już procedura przetargowa.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Jotgie 2015-07-09

Chyba DOMKNIĘCIA! Czytam tytuł i myślę: Jakiś odcinek znowu zamykają?!

~warszawiak 2015-07-09

Notoryczne krętactwo GDDKiA. Powtórzę jeszcze raz w całości swój komentarz do artykułu z dnia 07.05.2015 r. (umieszczonego na tym portalu) pt: "Znany przebieg Wschodniej Obwodnicy Warszawy". A oto mój komentarz też z 7 maja b.r.: Powinniśmy się wszyscy cieszyć. Niestety, podobno trasa została wytyczona w innym korytarzu, niż to zostało wcześniej uzgodnione i zaplanowane; ogromna ilość osób już zapowiada protesty i pozwy sądowe. (łącznie z władzami dzielnicy Wesoła). Jeżeli to byłoby prawdą, to istnieje domniemanie, że GDDKiA zrobiła to celowo, żeby móc później mieć proste wytłumaczenie, dlaczego budowa się w ogóle nie może rozpocząć. (protesty, sprawy w sądach i na koniec wyroki tychże). Byłby to już czysty kryminał. Pożyjemy, zobaczymy. Naprawdę, chciałbym się mylić, a moje przypuszczenia biorą się z dużej negatywnej reakcji mieszkańców i władz (i zapowiedzi pozwów sądowych) Wesołej i Sulejówka już teraz widocznej w mediach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia z nowym silnikiem 1.0 TSI – ceny
Skoda Fabia z nowym silnikiem 1.0 TSI – ceny
Do polskich salonów wkracza Skoda Fabia z nowym silnikiem 1.0 TSI, który zastąpi dotychczasową jednostkę 1.2 TSI. Polski importer opublikował cennik tego wariantu.