mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny krok w kierunku obwodnicy Bolkowa

Kolejny krok w kierunku obwodnicy Bolkowa

Ruszył przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Bolkowa w ciągu drogi krajowej nr 3 i nr 5 o łącznej długości ok. 7,8 km.

Kolejny krok w kierunku obwodnicy Bolkowa
Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Postępowanie w trybie przetargu ograniczonego oznacza, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Skrócenie czasu realizacji z 37 do 34 miesięcy oraz wydłużenie z 5 do 10 lat gwarancji będzie uwzględniane przy ocenie ofert cenowych potencjalnych wykonawców (5 proc. termin realizacji 5 proc. okres gwarancja, 90 proc. cena).Obwodnica Bolkowa będzie drogą jednojezdniową o klasie technicznej GP. Na odcinku o długości ok. 5,7 km przebiegać będzie po nowym śladzie, natomiast na odcinku ok. 2,1 km przebudowanym odcinkiem istniejącej drogi krajowej nr 5. W ciągu obwodnicy wybudowane zostaną 3 estakady i 3 wiadukty drogowe.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na przełomie 2019/2020 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Odświeżono Alpinę D3 Bi-Turbo - Targi...

auto motor i sport 2015-08-23

W ślad za BMW serii 3, Alpina D3 Bi-Turbo przeszła właśnie kurację odmładzającą. Podobnie jak w przypadku swojego protoplasty, zmiany są nieznaczne. 

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~asasseloo 2015-09-25

mapka mało czytelna! czy obwodnica pozwoli jadącym Z lub DO Jeleniej Góry ominąć Bolków i wjechać na S3 lub pojechać dalej na Wrocław?? no i dlaczego droga za wiele milionów złotych będzie drogą jednojezdniową?? znów korki i powolny ruch!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.