mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny krok w sprawie obwodnicy Szczecina

Kolejny krok w sprawie obwodnicy Szczecina

Wszczęto postępowanie w sprawie opracowania studium wykonalności dla zachodniej obwodnicy Szczecina. Ten ważny krok był możliwy dzięki porozumieniu władz województwa i samorządów lokalnych, dotyczącemu kwestii finansowych.

Kolejny krok w sprawie obwodnicy Szczecina
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyjął wniosek dotyczący wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, na wykonanie opracowania studium wykonalności zachodniego drogowego obejścia Szczecina, wraz z raportem oddziaływania na środowisko. Wykonanie powyższego studium jest ważnym zadaniem, niezbędnym do budowy obwodnicy Szczecina ze stałą przeprawą przez rzekę Odrę.

Wszczęcie postępowania było możliwe dzięki podpisaniu stosownych umów i porozumień pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim, a Gminą Miasto Szczecin, Gminą Goleniów, Powiatem Polickim oraz Gminą Police, dotyczących partycypacji w kosztach finansowania studium (koszt wykonania dokumentacji to 4,5 mln zł). Lokalne samorządy widząc możliwość rozwoju, dzięki planowanej obwodnicy przebiegającej przez ich terytoria, wykazały dobrą wolę i zdecydowały się pokryć część kosztów związanych z finansowaniem studium. Koordynatorem podjętych do tej pory działań oraz całości procedury przetargowej jest Wydział Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Zachodnia obwodnica Szczecina będzie stanowić przedłużenie drogi ekspresowej S6. Trasa będzie liczyć około 35 km wraz z mostem wiszącym między Policami, a miejscowością Święta. Powstanie nowej trasy ma strategiczne znaczenie dla Szczecina. Dzięki niej z miasta wyprowadzony zostanie ruch ciężkich pojazdów, niejednokrotnie przewożących ładunki niebezpieczne. Znacznie ułatwiony też będzie dojazd do przejść granicznych, a także dzięki stałej przeprawie w Policach, do Polski północnej i wschodniej. Dzięki nowej drodze dogodnie skomunikowane zostaną również tereny inwestycyjne w gminie Police i Goleniów.

Podobne wiadomości:

Zasłona dymna – Audi RS6 sedan na filmie

auto motor i sport 0000-00-00

Audi RS6 od B&B – pogromca na wolności

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~12 groszy 2008-07-16

Czekam na tą obwodnicę od lat. bez niej Szczecin i Police będą zmarginalizowane całkowicie. Żądam od razu 3 pasów w każdą stronę. Ciekawy jestem tylko jakich pseudo argumentów użyją łże-eko-ludziki by nie powstała ta obwodnica. chrońcie bogowie Polskę przed takimi wstecznikami. przypominają się czasy XVIII w. gdzie był podobny ruch obrony robotników, który niszczył maszyny.... tak dla obwodnicy rozpudy. nie dla łże-ekolągwom

~LOL 2008-07-16

Jak narazie takiego ringu niema żadne miasto. Za to w planach niemal każde. Najbliżej jest Kraków (w końcu minister Rapciak jest z Krakowa - były szef oddziału GDDKiA), ale najlepiej będzie sie prezentował ring wokół Łodzi (A2/A1/S8/S14), bo podobnie jak w przypadku Berlina ring będzie przynajmniej częściowo odsunięty od miasta.

~rainmaker 2008-07-15

Tak, tak Szczecin będzie miał obwodnicę która stworzy swoisty ring, takiej inwestycji nie może się poszczycić żadne polskie miasto z wyjątkiem Krakowa (planowany ring), szkoda tylko że wszystkie inwestycje skupiają się wokół Szczecina - S3 do Gorzowa, S10 i obwodnica Stargardu. Traci na tym reszta województwa, krajowa 11 jest w opłakanym stanie, szczególnie Koszalin - Kołobrzeg, Koszalin z Sianowem może tylko marzyć o obwodnicy. Wiem, że nie ma się co dziwić, Koszalin to tylko "ubogi kuzyn" a nadzieję o cokolwiek przegrał w wraz z nowym podziałem administracyjnym. Tak sobie tylko piszę z rozżalenia...

~domin 2008-07-15

mam nadzieję ze planją budowe ekspresówki po dwa pasy ruchu w każdą stronę i bezkolizyjne skrzyzowania?! bo jezeli nie to szkoda zachodu na budowę!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.