mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny odcinek S3 otwarty

Kolejny odcinek S3 otwarty

Pod koła kierowców trafił 5,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Jordanowo do węzła Świebodzin Północ w województwie lubuskim. Oddanie do użytkowania nastąpiło około miesiąc wcześniej niż zakłada termin kontraktowy (zgodnie z umową prace powinny się zakończyć do 17 czerwca br.).

Kolejny odcinek S3 otwarty
Węzeł Jordanowo na S3 jest bardzo istotny dla układu komunikacyjnego województwa lubuskiego, ponieważ łączy dwa główne szlaki drogowe: drogę ekspresową S3 (północ – południe) i autostradę A2 (wschód – zachód). Węzeł został wykonany w ramach budowy autostrady A2, jednak ze względu na trwającą budowę drogi ekspresowej S3 był nieczynny, co uniemożliwiało zjazd samochodów bezpośrednio z autostrady na szlak E65.

Najważniejszy w otwarciu tego odcinka jest fakt, że połączone zostaną w województwie dwa główne szlaki E65 (droga ekspresowa S3) i E30 (autostrada A2). Od otwarcia autostrady do chwili obecnej nie były one skomunikowane, co stanowiło problem komunikacyjny, szczególnie dla ciężkiego ruchu tranzytowego.

Ze względu na trwające jeszcze prace na odcinku od węzła Jordanowo do węzła Międzyrzecz, zjazd z autostrady w okresie od 27 maja do sierpnia br. będzie możliwy jedynie w kierunku węzła Świebodzin północ. Na węźle Świebodzin Północ będzie można zjechać na dk nr 3 i kontynuować podróż w dowolnym kierunku. Ułatwi to z pewnością komunikację w regionie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

~warszawiak 2013-05-28

Brak możliwości korzystania z gotowego od grudnia 2011 r. węzła było bardzo dokuczliwe i niewygodne. Dobrze, że to się skończyło. Ale nie ma się co chwalić wcześiejszym otwarciem (nie o miesiąc, a o 3 tygodnie) 5,5 kilometrowego odcinka (Jordanowo-Świebodzin Płn), bo od razu gdzie indziej będzie według zapowiedzi 3,5 tygodniowe (Świebodzin Płn-Świebodzin-Płd) lub nawet 1,5 miesięczne (Jordanowo-Międzyrzecz) opóźnienie. Oczywiście takie spóźnienia to w porównaniu z "terminowością" GDDKiA otwierania w ostatnich latach nowych odcinków to bardzo maly "Pikuś".

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando