mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny odcinek S8 otwarty

Kolejny odcinek S8 otwarty

Dzięki udostępnionemu w piątek 25-kilometrowemu odcinkowi S8 z Oleśnicy do Sycowa kierowcy mają już do dyspozycji 55-kilometrową nowoczesną drogę szybkiego ruchu z Wrocława do do granicy województwa w Sycowie. Trasa została wybudowana w niespełna 2 lata za blisko 50% kosztorysu inwestorskiego.

Kolejny odcinek S8 otwarty
Podróżując ekspresówką z Wrocławia do Sycowa kierowcy będa mogli korzystać z 7 węzłów drogowych: Psie Pole (połączenie z AOW), Łozina, Dąbrowa, Cieśle (połączenia z ekspresową Obwodnicą Oleśnicy), Szczodrów, Syców Zachód oraz Syców Wschód.

Komfortowy postój, dla podróżujących zapewniają Miejsca Obsługi Podróżnych obsługujące oba kierunki jazdy: Michałowice, Jonas oraz Syców, przygotowane na postój pojazdów osobowych i ciężarowych.
Ponadto dla bezpieczeństwa kierowców zamontowane zostały osłony przeciwolśnieniowe, a trasa na całej długości została ogrodzona.

W ramach budowy drogi wykonano kilkadziesiąt przepustów dla zwierząt, w tym również ekodukt dla dużych zwierząt. W celu zabezpieczenia przed hałasem okolicznych zabudowań oraz obszarów przyrodniczych wykonano ekrany akustyczne o łącznej długości ponad 10 km.

Na trasie wybudowano ponadto 34 mosty i wiadukty drogowe. Wykonano ok 60 km dróg dojazdowych, obsługujących tereny przyległe i dojazdy do pól rolnych.

 
Budowa drogi ekspresowej S8 jest kolejną dolnośląską inwestycją finansowaną z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość trasy z Wrocławia do Sycowa wynosi ok. 1,2 mld zł. Dofinansowanie z POIiŚ to kwota ok.  950 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~papryk1 2012-12-07

TZW. "Droga Zaufania". Przeciętny kolarz potrafi jechać z wyższą średnią niż kierowcy na trasie "międzynarodowej nr 8". Pomysł dla Ministra Finansów i całej reszty: zaostrzyć tak przepisy kary i opłaty że niedługo po naszych drogach będą jeździć tylko "amerykańcy"- Wtedy nie będą potrzebna już nowe drogi.

~papryk1 2012-12-07

Dobrze, dobrze ale i tak jesteśmy "100lat za murzynami". Zaledwie niecałe 10 lat temu z Wrocławia do Warszawy: autem 80KM, za 2,5zl/l ON potrafiłem przebyć w 3h teraz auto 160KM, 5,5zl/l ON i jak źle idzie to 6h brakuje !!! Fotoradarów, barierek podwójnych ciągłych i spowalniaczy pełno. Gdzie postęp? Przejechane 700.000km po "drodze międzynarodowej nr 8".

~pit 2012-12-06

tylko po co komu kolejne 10 km ekranów na drodze o długości 25km??? za te pieniądze można spokojne zrobić kolejne 5 km drogi. co za idiota daje tyle kasy firmom produkującym ekrany??? gdzie jest nasze slynne CBA? pozdrawiam Piotr

~Kierowca 2012-12-04

W pełni zgadzam się z przedmówcą. Połączenie z Kotliną Kłodzką jest bardziej niż fatalne! Powinni przynajmniej do Barda zrobić S-8. Tu koszt nie byłyby zbyt wielkim obciążeniem. Wiadomo, potem są tereny górzyste, ściśle chronione rezerwaty przyrody i będzie naprawdę trudno. Ale budowa S-8 do Barda powinno być priorytetem dla Dolnego Śląska.

~p_brz 2012-12-04

To takie moje ciche marzenia na Mikołaja...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.