mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny odcinek krajowej 8

Kolejny odcinek krajowej 8

14 lipca odbyło się uroczyste zakończenie remontu drogi krajowej Nr 8, na odcinku od końca obwodnicy Ostrów Mazowiecka do granicy woj. podlaskiego. Generalnym wykonawcą prac o wartości 12,7 mln zł była firma Skanska S.A.

Kolejny odcinek krajowej 8

Inwestorem projektu była GDDKiA Oddział w Warszawie. Remontowany odcinek miał długość 8,8 km. Prace rozpoczęły się 22 lipca 2004 r. i trwały 7 miesięcy, z wyłączeniem przerwy zimowej. Kontrakt obejmował całkowitą wymianę wszystkich warstw bitumicznych z odprężeniem istniejącej podbudowy z płyt betonowych i wykonaniem nowej podbudowy z mieszanki MCE. Całość robót została wykonana w terminie – Oddział Budownictwa Drogowego w Warszawie zakończył je 30 czerwca br.

Przypomnijmy, w ciągu kilku ostatnich lat droga krajowa nr 8 na rasie Warszawa – Białystok remontowana była na poszczególnych odcinkach od Białegostoku w kierunku Zambrowa. W ubiegłym roku zmodernizowano 17 km odcinek od granic miasta Zambrów do granic województwa podlaskiego w kierunku Warszawy.

Łącznie droga krajowa nr 8 ma długość około 785 km i prowadzi od przejścia granicznego z Litwą w Budzisku do przejścia granicznego z Czechami w Kudowie-Słonem. Prowadzone obecnie prace remontowe na drogach krajowych nr 8 i 61 oraz budowa obwodnic miejscowości mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz najprawdopodobniej będą stanowić w przyszłości odpowiednią bazę pod trasę via Baltica.

 


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~KIEROWCA MOBLEK 2008-12-06

DROGE TAK I OWSZEM ZROBILI ALE JUZ JEZDZA JAK WARIATY WJADZIE CI TAKICH DWOCH A TY MUSISZ CHAMOWAC ZA NIMI TIREM Z NACZEPA I WEZ TO ZROZOUM

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech