mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny odcinek krajowej 8

Kolejny odcinek krajowej 8

14 lipca odbyło się uroczyste zakończenie remontu drogi krajowej Nr 8, na odcinku od końca obwodnicy Ostrów Mazowiecka do granicy woj. podlaskiego. Generalnym wykonawcą prac o wartości 12,7 mln zł była firma Skanska S.A.

Kolejny odcinek krajowej 8

Inwestorem projektu była GDDKiA Oddział w Warszawie. Remontowany odcinek miał długość 8,8 km. Prace rozpoczęły się 22 lipca 2004 r. i trwały 7 miesięcy, z wyłączeniem przerwy zimowej. Kontrakt obejmował całkowitą wymianę wszystkich warstw bitumicznych z odprężeniem istniejącej podbudowy z płyt betonowych i wykonaniem nowej podbudowy z mieszanki MCE. Całość robót została wykonana w terminie – Oddział Budownictwa Drogowego w Warszawie zakończył je 30 czerwca br.

Przypomnijmy, w ciągu kilku ostatnich lat droga krajowa nr 8 na rasie Warszawa – Białystok remontowana była na poszczególnych odcinkach od Białegostoku w kierunku Zambrowa. W ubiegłym roku zmodernizowano 17 km odcinek od granic miasta Zambrów do granic województwa podlaskiego w kierunku Warszawy.

Łącznie droga krajowa nr 8 ma długość około 785 km i prowadzi od przejścia granicznego z Litwą w Budzisku do przejścia granicznego z Czechami w Kudowie-Słonem. Prowadzone obecnie prace remontowe na drogach krajowych nr 8 i 61 oraz budowa obwodnic miejscowości mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz najprawdopodobniej będą stanowić w przyszłości odpowiednią bazę pod trasę via Baltica.

 


Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~KIEROWCA MOBLEK 2008-12-06

DROGE TAK I OWSZEM ZROBILI ALE JUZ JEZDZA JAK WARIATY WJADZIE CI TAKICH DWOCH A TY MUSISZ CHAMOWAC ZA NIMI TIREM Z NACZEPA I WEZ TO ZROZOUM

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross