mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny odcinek obwodnicy Gliwic

Kolejny odcinek obwodnicy Gliwic

W zeszłym roku przekazano do użytku pierwszy odcinek  zachodniej obwodnicy Gliwic. Trasa prowadzi od węzła na DK nr 88 (obok Centrum Handlowego ARENA) – poprzez ul. Okulickiego – do skrzyżowania z ul. Sowińskiego.  Teraz trwają przygotowania do realizacji kolejnej części trasy od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego.  Inwestycja ma zakończyć się w 2011 roku.

Kolejny odcinek obwodnicy Gliwic
„Wykupiono już większość nieruchomości położonych w pasie drogowym przyszłego fragmentu obwodnicy. Kończą się negocjacje z właścicielami pozostałych pól i działek potrzebnych pod budowę trasy”  – informuje Elżbieta Tomaszewska, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.
 
Przed przystąpieniem do robót inwestycyjnych trzeba będzie wykonać m.in. niezbędne prace przygotowawcze na terenie zajmowanym przez przedsiębiorstwo „Polskie Odczynniki Chemiczne” (przełożenie ogrodzenia, przebudowa drogi wewnętrznej i oświetlenia). Właściwa budowa odcinka obwodnicy o długości 1,7 km powinna się rozpocząć w IV kwartale br. Na ten cel zarezerwowano w tegorocznym budżecie miejskim kwotę 3,5 mln zł. Zakłada się, że inwestycja ma  być gotowa w 2011 roku. Potem przyjdzie pora na realizację następnego fragmentu trasy o długości 3,5 km od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej.
 
 
Północną część obwodnicy Gliwic stanowi Droga Krajowa nr 88 (Aleja Jana Nowaka  Jeziorańskiego). Zachodnią część tworzy oddany do użytku odcinek od węzła na DK 88 do skrzyżowania z ul. Sowińskiego, a w przyszłości dopełnią go odcinki od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego i od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej. Na południu miasta funkcję obwodnicy pełni obecnie (częściowo) autostrada A4. W przyszłości układ drogowy może być uzupełniony przez  południową część obwodnicy, dla której zarezerwowano pas drogowy w planie zagospodarowania przestrzennego. Wytyczono go od skrzyżowania z ul. Rybnicką do węzła autostrad A4 i A1 oraz ul. Pszczyńskiej (mniej więcej równolegle do autostrady A4). Autostrada A1 dopełni całości na  wschodzie miasta.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.