mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny odcinek obwodnicy Gliwic

Kolejny odcinek obwodnicy Gliwic

W zeszłym roku przekazano do użytku pierwszy odcinek  zachodniej obwodnicy Gliwic. Trasa prowadzi od węzła na DK nr 88 (obok Centrum Handlowego ARENA) – poprzez ul. Okulickiego – do skrzyżowania z ul. Sowińskiego.  Teraz trwają przygotowania do realizacji kolejnej części trasy od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego.  Inwestycja ma zakończyć się w 2011 roku.

Kolejny odcinek obwodnicy Gliwic
„Wykupiono już większość nieruchomości położonych w pasie drogowym przyszłego fragmentu obwodnicy. Kończą się negocjacje z właścicielami pozostałych pól i działek potrzebnych pod budowę trasy”  – informuje Elżbieta Tomaszewska, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.
 
Przed przystąpieniem do robót inwestycyjnych trzeba będzie wykonać m.in. niezbędne prace przygotowawcze na terenie zajmowanym przez przedsiębiorstwo „Polskie Odczynniki Chemiczne” (przełożenie ogrodzenia, przebudowa drogi wewnętrznej i oświetlenia). Właściwa budowa odcinka obwodnicy o długości 1,7 km powinna się rozpocząć w IV kwartale br. Na ten cel zarezerwowano w tegorocznym budżecie miejskim kwotę 3,5 mln zł. Zakłada się, że inwestycja ma  być gotowa w 2011 roku. Potem przyjdzie pora na realizację następnego fragmentu trasy o długości 3,5 km od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej.
 
 
Północną część obwodnicy Gliwic stanowi Droga Krajowa nr 88 (Aleja Jana Nowaka  Jeziorańskiego). Zachodnią część tworzy oddany do użytku odcinek od węzła na DK 88 do skrzyżowania z ul. Sowińskiego, a w przyszłości dopełnią go odcinki od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego i od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej. Na południu miasta funkcję obwodnicy pełni obecnie (częściowo) autostrada A4. W przyszłości układ drogowy może być uzupełniony przez  południową część obwodnicy, dla której zarezerwowano pas drogowy w planie zagospodarowania przestrzennego. Wytyczono go od skrzyżowania z ul. Rybnicką do węzła autostrad A4 i A1 oraz ul. Pszczyńskiej (mniej więcej równolegle do autostrady A4). Autostrada A1 dopełni całości na  wschodzie miasta.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.