mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny odcinek tyskiej jedynki oddany do ruchu

Kolejny odcinek tyskiej jedynki oddany do ruchu

Kierowcy mogą już jeździć po nowej nawierzchni drogi krajowej nr 1 na odcinku od al. Piłsudskiego do al. Sikorskiego. To kolejny uruchomiony fragment tyskiej DK 1 i DK 86. Jego długość wynosi 1,5 kilometra.

Kolejny odcinek tyskiej jedynki oddany do ruchu
Ruch po oddanym do użytku odcinku, tak jak w poprzednich przypadkach, odbywa się w dwóch kierunkach. Pozwoli to rozpocząć rozbiórkę nawierzchni po drugiej stronie drogi. Wykonawca prac modernizacyjnych przy tyskiej "jedynce" zapowiada, że niebawem udostępni kierowcom kolejny odcinek: od mostu nad Potokiem Tyskim do wiaduktu nad torami PKP.

Postęp widoczny jest nie tylko na drodze, ale także na obiektach. Zakończyła się przebudowa części wiaduktu nad torami PKP. Jego jedna strona została najpierw wyburzona, a potem wybudowana zgodnie z obowiązującymi normami. Teraz te same prace będzie trzeba wykonać po drugiej stronie drogi. Stary obiekt został już wyburzony i trwa zabijanie ścianek zabezpieczających wykopy. Na ukończeniu jest także budowa części estakady nad al. Niepodległości, natomiast połowa wiaduktu nad al. Piłsudskiego została już rozebrana i aktualnie trwają tam roboty zbrojarskie. Wciąż prowadzone są prace nad kanalizacją między dwoma węzłami komunikacyjnymi: z S-1 i z Wartogłowcem - informuje MZUiM w Tychach.

Przebudowa DK 1 i DK 86 w granicach miasta Tychy to jedna z największych inwestycji drogowych w województwie śląskim i największa realizowana w Tychach. Całość prac obejmuje łącznie 6,5 km drogi na trasie łączącej Gdańsk z Cieszynem. Celem projektu jest oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego, a tym samym poprawa płynności ruchu i skrócenie czasu przejazdu przez miasto.
Tematy w artykule: drogi krajowe drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Ruszył drugi etap przetargu na obwodnicę Sanoka

Ruszył drugi etap przetargu na obwodnicę...

Polskie drogi 2015-09-07

Łącznik Janki - krajowa

Łącznik Janki - krajowa "siódemka" coraz...

Polskie drogi 2015-09-08

Komentuj:

~adamax 2013-06-16

A kiedy całość będzie oddana?

~Jja i mój klekot 2013-06-14

No proszę zniknie jednopoziomowe skrzyżowanie i w końcu zjazd z S1 będzie plynniejszy.Dobre i tyle w morzu potrzeb drogowych.Jedno skrzyżowanie mniej z posród .. :x 13 skrzyżowań ze światłami na odcinku z Bielska do Tychów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.