mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny przekręt przy budowie autostrad?

Kolejny przekręt przy budowie autostrad?

Śląscy policjanci i prokuratorzy sprawdzają działania urzędników, którzy nadzorowali budowę węzła Sośnica, oraz użycie substancji niebezpiecznych dla środowiska (pyły z elektrociepłowni). Jak na razie nie przedstawiono nikomu zarzutów.  Jednak według informacji do jakich dotarł Dziennik Gazeta Prawna  śledczy podejrzewają, że w sprawie mogą pojawić się podejrzenia o wręczanie łapówek. W związku z aferą nikną szanse na to by Węzeł Sośnica był oddany w lipcu….

Kolejny przekręt przy budowie autostrad?
Jak wynika z doniesień „DGP” pod budowę autostrady mogły być dostarczane pyły z elektrowni. To m.in. z nich jest robiona podbudowa drogi. Ale pyły powinny być wcześniej uszlachetnione, czyli wymieszane z innymi materiałami. Z informacji policji wynika, że ten warunek nie był spełniony.

W inspektoracie ochrony środowiska „DGP” potwierdził, że kontrola miała miejsce a na firmę została nałożona kara finansowa. Na miejscu kontroli okazało się, że firma nie miała nawet kompletnie działającej aparatury do mieszania pyłów z elektrowni z innymi substancjami.

Dodatkowo eksperci muszą sprawdzić jakie zagrożenie dla środowiska niosą uboczne produkty spalania użytych „materiałów”.

– Nie wiem, jak jest w tym przypadku, ale nieuszlachetnione UPS-y pod wpływem wody zmieniają się w substancję przypominającą beton. Pod naciskiem aut będzie on pękał, niszcząc nawierzchnię – komentuje dla „DGP” materiałoznawca z Akademii Górniczo-Hutniczej.

Jeżeli zarzuty się potwierdzą, będzie to kolejna afera autostradowa na Śląsku. W sierpniu policjanci zatrzymali osiem osób, które w środku nocy wykopywały spod budowanej autostrady A1 cenny dolomit służący jako materiał do budowy nasypów. Następnego dnia ten sam dolomit sprzedawany miał być pod budowę kolejnych odcinków trasy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A1 e-tron – na wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~astrolog 2010-09-27

Tak jak nagadali glupot o tym dolomicie zbieranym z autostrady A4, tak za jakis czas sie okaze ze i ta pseudoafera to tylko dziennikarskie popluczyny i szukanie sensacji. Jestem na 100% pewny, ze jak sie okaze ze nikogo nie wsadza, nie oskarza, nie potwierdza zarzutow, ze pies z kulawa noga o tym nie napisze. Jesli zawinili, niech ich wieszaja i okladaja batami, ale zeby nie bylo tak jak z Ziobro, gdzie z tych wielkiich niby-afer nic nie pozostalo. Mimo to, calkowita zgoda, ze nalezy dokladnie patrzec na rece wykonawcom i procesom technologicznym na budowie drog.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.