mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny przetarg na obwodnicę Biecza

Kolejny przetarg na obwodnicę Biecza

Po raz kolejny otwarto oferty na budowę obwodnicy Biecza w ciągu drogi krajowej nr 28. Jest to kolejny przetarg na budowę tej drogi, poprzedni GDDKiA unieważniła z powodu znacznie zawyżonej oferty. Wcześniej inwestor (GDDKiA) bazując na kosztorysie sprzed trzech lat proponował kwotę około 50 mln zł.

Kolejny przetarg na obwodnicę Biecza

Tym razem wstępnie zainteresowanie wyraziło 12 oferentów. którzy wykupili dokumenty przetargowe. W ustalonym terminie oferty złożyło 7 podmiotów: 4 firmy polskie, 2 spółki polskie, jedna spółka polsko – zagraniczna. Najniższą ofertę złożyła SKANSKA SA (prawie 98,3 mln  zł) i MOTA-ENGIL POLSKA SA (prawie 99 mln zł). Najwyższa oferta sięgnęła ponad 118 mln zł (JV: HERMANN-KIRCHNER GmbH & MOSTY ŁÓDŹ S.A.).

„Teraz oferty będą oceniane prze komisje przetargową według wskazówek dla oferentów, warunków kontraktu i załącznika do oferty, z uwzględnieniem wyjaśnień i uzupełnień do dokumentów przetargowych oraz zgodnie z postanowieniami Banku Światowego w zakresie oceny ofert oraz zgodnie z wytycznymi Europejskiego Banku Inwestycyjnego” – informuje Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA.

Obwodnica Biecza powstanie w ciągu drogi nr 28, najdłuższej drogi na terenie województwa Małopolskiego, biegnącej od Zatora przez Jordanów, Mszanę Dolną, Limanową, Nowy Sącz, Gorlice do granicy z województwem Podkarpackim. Będzie to droga jednojezdniowa klasy GP (główna przyspieszona) o długości 5,0 km. Na trasie powstaną trzy obiekty mostowe i dwa wiadukty. Obwodnica pobiegnie od strony Gorlic przed mostem na Ropie w Libuszy. Drugi wjazd projektowany jest przed skrętem na Grudną Kępską.

Budowa obwodnicy została opóźniona o kilka lat, gdyż władze gminy nie mogły poradzić sobie z usunięciem wysypiska śmieci zlokalizowanego w pasie obwodnicy, co ostatecznie udało im się we wrześniu 2006 roku. Inwestycja będzie współfinansowana z pożyczki Europejskiego banku Inwestycyjnego.

Przeczytaj także:

Miliardowy budżet Małopolski (2007-01-22)

Za drogo’- unieważnione przetargi na krajową „siódemkę” (2006-12-06)

Polskie drogi coraz droższe (2006-11-20)


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Misiek 2007-01-23

Niedawno remontowano odcinek DK28 Sanok-Krosno. W przeciągu dwóch lat już zdążyły pokazać się dziury i pęknięcia. Jeśli tak ma wyglądać modernizacja polskich dróg to wypada mi tylko pogratulować wykonawcom i centrali...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.