mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny rekord na A1

Kolejny rekord na A1

Oddanym do użytku pod koniec grudnia ubiegłego roku, 25 km odcinkiem autostrady A1 z Rusocina do Swarożyna przejechało już ponad 3 mln kierowców. Został też pobity rekord dziennego natężenia ruchu na tej trasie, 14 sierpnia autostradą przejechało ponad 25 tys. aut.

Kolejny rekord na A1
Do tej pory z istniejącego fragmentu północnego odcinka autostrady A1, którego koncesjonariuszem jest firma Gdańsk Transport Company, skorzystało już ponad 3 miliony kierowców. Tylko w okresie od czerwca do sierpnia bieżącego roku 25 km odcinkiem autostrady z Rusocina do Swarożyna przejechało około milion pojazdów.

Już teraz można również powiedzieć, że sierpień będzie także rekordowym miesiącem pod względem średniego dziennego natężenia ruchu. Spodziewany wynik to średnio ponad 20 tys. aut dziennie. Tak wysoką prognozę potwierdza kolejny pobity rekord. We czwartek, 14 sierpnia 2008 roku autostradą przejechały 25603 pojazdy i jest to o prawie 2,5 tysiąca więcej w porównaniu do poprzedniego rekordowego dnia. Dla przypomnienia, w pierwszym miesiącu po otwarciu tego odcinka autostrady A1 średnie dzienne natężenie ruchu wynosiło zaledwie 14 tysiąca pojazdów.

Już za niecałe dwa miesiące GTC ma zakończyć realizację pierwszego etapu budowy autostrady, tj. 90 km odcinka autostrady z Rusocina do Nowych Marz, na który składa się istniejący fragment z Rusocina do Swarożyna, oraz budowany 65 km odcinek ze Swarożyna do Nowych Marz.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: pomorskie autostrada autostrada A1

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~ekonom 2008-10-17

3mln kierowców/pół roku * ~5 zł/kierowcę = 15 mln zł/pół roku = 30mln zł/rok. Wychodzi na to, że inwestycja zwróci się już po kilkunastu latach.

~Eryk 2008-08-31

WS, co ty pieprzysz? Jakie reformy reform?! Ta autostrada niezbędna 20 lat temu?! To co, teraz jest zbędna?! Ta atostrada powinna być budowana łącznie z pierwszymi autobahnami. To główny problem. Wszystkie historyczne wybryki dały nam państwo, w którym w dalszym ciągu czuje się zapach socjalizmu i wojny. Podczas gdy kraje zachodu prężnie podnosiły się po wojnie, budowały autostrady i wznosiły miasta od nowa, tak nas zapięli w kajdany komunizmu, przez co nie mamy nic do dzisiaj. Kolejne kadencje nieudolnych rządów to wybór Polaków, więc miejmy do siebie pretensje. Dzisiaj nie ma szans na dogonienie krajów Europy Zachodniej. Polska dopiero dzisiaj buduje kręgosłup komunikacji, podczas gdy reszta Europy ma cały "organizm". A co do dwóch pasów, to autostrady w USA są głównie dwupasmowe, a ruch odbywa się bez żadnych kłopotów. Tylko tam nie ma opłat co 50 km, ciągłych mijanek i remonów, i nie ma idiotów, którzy lecą na pewną śmierć, każdy jedzie ze stałą prędkością, co powoduje płynność w transporcie. A u nas choćby wybudowali pięciopasmową autostradę bez zakrętów i jeszcze z betonu, nigdy na niej nie będzie bezpiecznie. Dziękuję

~LOL 2008-08-29

A ja bym chciał żeby mniej cuchnęło polityczną propagandą "optymizmu", a więcej było efektów. Gdzie się człowiek nie pojawi i chce coś przeczytać to pojawiają się cwaniczki i agitatorzy polityczni - jedni nam wmawiają jak to jest źle a drudzy jak wspaniale nam będzie - a prawda i tak jest skalibrowana gdzieś po środku !!

~gotow 2008-08-28

A ja proponuje sie cieszyc z tego co tak mozolnie nam idzie. Przestanmy wreszcie biadolic ogladajac sie za siebie i gdybac. Jechalem ostatnio tym odcinkiem znad morza i mimo ze to tylko 25 km napawal mnie optymizm. Tak samo jak przyjemnosc z jazdy na A-4 ludzie! Nie jest zle. Sprawmy by bylo lepiej. Wiecej optymizmu.

~Szerokość 2008-08-28

2 pasy to trochę mało... podobnie z A2.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.