mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny remont na podbydgoskiej DW nr 244

Kolejny remont na podbydgoskiej DW nr 244

Kierowcy korzystający z trasy Tryszczyn-Bożenkowo muszą przygotować się na kolejne utrudnienia. Rusza kolejny remont DW nr 244, tym razem w miejscowości Zdroje. Dzięki tej inwestycji oraz wcześniejszemu remontowi odcinka Bożenkowo-Maksymilianowo  mieszkańcy miejscowości otaczających od północy Bydgoszcz zyskają porządne połączenie z miastem. Do czasu wybudowania trasy S5 droga wojewódzka nr 244 stanowi też namiastkę północnej obwodnicy dla części kierowców z Bydgoszczy.
 

Kolejny remont na podbydgoskiej DW nr 244
Remont jest możliwy dzięki pieniądzom, które udało się zaoszczędzić na innych projektach. Po przetargach większość robót okazywała się nieco tańsza niż zakładały to kosztorysy. Oszczędności zostaną wydane na wzmocnienie odcinka DW nr 244 od mostu na Brdzie do Bożenkowa. – Kilka lat wcześniej odnowiliśmy odcinek od DK nr 25 do mostu. Teraz zabieramy się za kolejny, 1,2-kilometrowy odcinek ważnej trasy. Zadanie obejmuje wzmocnienie konstrukcji warstwą mieszanki mineralno-bitumicznej, a następnie przykrycie jej dwiema warstwami tak zwanego mikrodywanika (wyrównawczą i ścieralną)  Dzięki temu znikną wszystkie nierówności, koleiny i garby. Poza tym wykonawca prac musi odtworzyć rowy odwadniające i oczyścić przepusty. Na koniec odtworzone zostanie oznakowanie poziome. Inwestycja zakończy się do końca października. W czasie prac kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami: ograniczeniem prędkości oraz ruchem wahadłowym - informuje ZDW w Bydgoszczy.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~romek 2011-09-13

Wczoraj dowiedzielsmy sie ze Ministerstwo Rozwoju Regionalnego znalazło dodatkowe pieniadze na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 na trasie Wrocław ? Poznań chodzi o odcinek80km .Mozna zadac pytanie dlaczego nie ma takich pieniedzy na odcinek Nowe Marzy -Gniezno to tez jakies 90km chodziaz projekt na ten odcinek jest juz gotowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross