mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny rok budowy toruńskiego mostu

Kolejny rok budowy toruńskiego mostu

Nadszedł kolejny rok budowy mostu przez Wisłę w Toruniu. Pod koniec ubiegłego roku Generalny Wykonawca miał już za sobą 438 dni pracy przy budowie nowego mostu w Toruniu. Minione miesiące były bardzo pracowite, a kolejne zapowiadają się jeszcze goręcej.

Kolejny rok budowy toruńskiego mostu
Tuż przed Nowym Rokiem budowlańcy ze Strabaga zajęci byli przygotowywaniem kolejnych podpór tymczasowych pod stalowe elementy łuków mostu. Dostawy stalowej konstrukcji docierają na plac do scalania przy prawym brzegu rzeki niemalże w każdym tygodniu.

Zaczęto także prace przy stabilizacji skarpy. Umożliwi to kontynuowanie wbijania reszty pali fundamentowych podpór znajdujących się tuż przy niej i wykonywanie dalszych robót związanych z wykopaniem dalszej części tunel. Podziemna droga musi bowiem przebić się przez skarpę. Prace te prowadzone będą jednak dopiero w połowie tego roku. W wykonanej już części podziemnego tunelu oprócz zbrojenia i betonowania kolejnych odcinków ścian i słupów rozpoczęto montaż wież mających podpierać strop.

Prace na placu Daszyńskiego wejdą w następną decydującą fazę w okolicach maja, kiedy to wprowadzony zostanie kolejny etap nowej organizacji ruchu drogowego.

Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym cały czas prowadzone są roboty drogowe. Na lewej stronie skupiają się one w okolicy ronda przy ul. Łódzkiej oraz ul. Lipnowskiej, gdzie realizowana jest łącznica zjazdowa. W nadchodzących miesiącach nowego roku planowane jest wykończenie przejścia podziemnego dla pieszych w okolicy ul. Rypińskiej oraz montaż konstrukcji stalowej wiaduktu nad torami kolejowymi. Umożliwi to kontynuowanie na tym odcinku prac drogowych.

Jednak moment, na który wszyscy czekają z największą niecierpliwością to montaż scalonych wcześniej z poszczególnych stalowych elementów, łuków mostu. Na to trzeba będzie poczekać do lata.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes SL – są przecieki

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.