mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koncepcje dla DW269 i DW270

Koncepcje dla DW269 i DW270

Trwają prace nad projektami modernizacji DW nr 269 (Izbica - Chodecz- Kowal) i DW nr 270 (Izbica-Lubraniec-Brześć) w województwie kujawsko-pomorskim. Prace projektowe rozpoczęły się na przełomie ubiegłego i bieżącego roku. Są już pierwsze propozycje przebudowy dróg.

Koncepcje dla DW269 i DW270
Zgodnie z założeniami droga wojewódzka nr 269 będzie projektowana w klasie Z (zbiorczej). Otrzyma szerokość 6 metrów. Przebudowane zostaną 3 obiekty mostowe i 40 przepustów. Jej dłu-gość to blisko 43 kilometry. Wycięte zostaną drzewa rosnące tuż przy jezdni. Oświetlone zostaną przejścia dla pieszych przy przystankach. W Izbicy realizacja projektu będzie oznaczała także uporządkowanie parkowania.

Droga wojewódzka nr 270 projektowana jest w klasie G (głównej). Oznacza to, że jej szerokość wyniesie 7 metrów, a przy jezdniach powstaną obustronne półmetrowe opaski. Na tej drodze na całym odcinku zaprojektowano ciąg pieszo-rowerowy. Podobnie jak na drodze nr 269 zaprojektowano łagodniejsze łuki i przebudowę skrzyżowań.

W Lubrańcu planowana jest także budowa obwodnicy po  zachodniej stronie miasta. Dzięki temu uda się w nią wpiąć trzy drogi powiatowe. Trzy warianty pozwalają na uniknięcie wyburzeń. W Izbicy z kolei obwodnica ma biec po wschodniej stronie. Bez względu na wybór wariantu przejmie cały ruch tranzytowy z dwóch dróg wojewódzkich. W południowej części miast obwodnica będzie biec równolegle do gazociągu "Przyjaźń". Proponowane warianty obwodnic zostały pozytywnie ocenione przez przedstawicieli samorządów.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech