mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kończą się pieniądze na budowę dróg

Kończą się pieniądze na budowę dróg

Kończy się pula pieniędzy przeznaczona na budowę dróg. W najbliższym czasie drogowcy nie planują ogłaszania przetargów. Nowe środki mogą być dopiero w 2015 r. – informuje „Rzeczpospolita.

Kończą się pieniądze na budowę dróg
W tym roku ma być rozstrzygniętych 20 przetargów na budowę 250 km dróg i autostrad. Wszystkie zostały już ogłoszone. Nie ma w planach ogłoszenia nowych przetargów. Realizujemy prace przygotowawcze, które nie wymagają nakładów finansowych, tak by można było je kontynuować, gdy pieniądze się pojawią – powiedział Rzeczpospolitej Marcin Hadaj, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Kolejne duże przetargi drogowe mogą się pojawić dopiero po 2015 r. – prognozuje Wojciech Malusi, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~mr 2011-06-05

Nie dość, że płaci się w Polsce za jazdę niedługimi odcinkami autostrad to wciąż brak podstawowej sieci autostrad i dróg ekspresowych. Nie mówiąc już o tym, że wiele zwykłych dróg jest niewyremontowanych i niebezpiecznych!

~popieram aaa 2011-05-13

Akcyza + VAT z paliwa to lekko 50 mld. A podatek drogowy, a WINIETY??? (Lekko licząc mamy ponad 2 mln ciężarówek). Niech z tego 25 mld idzie na budowę, reszta na utrzymanie i remonty. Średni koszt budowy 1 km autostrady to ok 40 mln. Mamy 625 km nowych AUTOSTRAD rocznie. Po 10 latach mamy super sieć drogową, a po łącznie 30 mamy zastąpione wszystkie krajówki autostradami.

~astrolog 2011-05-12

Jumper, co Ty za glupoty opowiadasz. Kiedy Cie wyzwalem od psow? Jakis, cytat, link itd. Ja po prostu od dawna juz obserwuje, ze wystarczy puscic jakas medialna szmate i plebs sie podnieca, bije piane. Poczekajmy do konca przyszlego roku. Jak sie okaze ze rzad wstrzyma budowe drog (nie wiadomo kto bedzie rzadzil) to mnie mozecie wyzywac do woli i od czego tylko chcecie.

aaa 2011-05-11

Wystarczyłoby uniemożliwić pompowanie do budżetu ogólnego środków z podatków pobieranych w paliwie od kierowców na drogi, i mielibyśmy w ciągu dekady sieć której mogłyby nam pozazdrościć kraje zachodnie (no może poza Niemcami). Ale my wolimy rozprawiać o przeszłości, stawiać pomniki, robić zadymy na ulicach (to domena pis) lub siedzieć w szafie pochrząkując na kibiców (to domena po) - czyli robić wszystko tylko nie zajmować się gospodarką i reformą finansów publicznych. Dlatego za 20 lat nadal Polska będzie w dołku - na własne życzenie Polaków, którzy nie chcą być zamożni, tylko wolą bawić się w politykę (co widać po wyborach, dwie główne partie, tj. po i pis sprawiają, że kraj idzie na dno, i chyba Polacy to lubią....).

~jumper 2011-05-10

do : Warszawiak : no teraz to astrolog nie zostawi na Tobie suchej nitki . To chyba sam Tusk kryje się pod tym nick'iem bo broni PO jak bąk kobylej d... Gdy miesiąc temu napisałem , że system rządów PO mi się nie podoba to mnie od psów wyzywał...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.