mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kończą się wakacyjne remonty w stolicy

Kończą się wakacyjne remonty w stolicy

Kończą się remonty i inwestycje zaplanowane na tegoroczne wakacje w Warszawie. Remont na ul. Łopuszańskiej  i przebudowa ul. Puławskiej  to dwa najtrudniejsze przedsięwzięcia, które zakończą się lada dzień.

Kończą się wakacyjne remonty w stolicy
Najbardziej uciążliwe dla mieszkańców prace na warszawskich ulicach zaplanowane były na miesiące wakacyjne, bo wtedy jest o wiele mniejszy ruch drogowy na ulicach. Przejezdny jest już w całości Most Łazienkowski, przebudowane skrzyżowanie ulicy Puławskiej z Poleczki i rtm. W. Pileckiego, zakończyły się remonty torowisk tramwajowych. Ostatnie prace porządkowe, bez wyłączeń ruchu drogowego trwają na nowym skrzyżowaniu ulicy Patriotów z Bysławską i Młodą; przejezdne jest także skrzyżowanie ul. Marsa z Żołnierską i Rekrucką. Najtrudniejsze tegoroczne frezowania czyli remont ul. Modlińskiej i ciągu ulic Spacerowej i Goworka także były w czasie wakacji. Lada dzień otwarty zostanie remontowany wiadukt na ul. Łopuszańskiej, od weekendu przejezdna będzie wschodnia jezdnia (w kierunku Centrum) ul. Puławskiej przy skrzyżowaniu z ul. Domaniewską.

Jeździć po Warszawie będzie łatwiej ale koniec wakacji nie oznacza remontowego zastoju. Na wrzesień zaplanowane są dwa frezowania – na ul. Rzymowskiego i na ul. Wólczyńskiej. Na ul. Wólczyńskiej kontynuowany będzie kompleksowy remont, w tym przebudowa skrzyżowania z ul. T. Nocznickiego. Trwała będzie budowa wiaduktu na ul. Marsa nad torami kolejowymi, przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej (dwa odcinki: pomiędzy ul. Puławską a al. Niepodległości oraz od al. Wilanowskiej do ul. Puławskiej), remont ul. Kawęczyńskiej, Krochmalnej, mostu nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Dzielnice będą budowały swoje ulice, np. Poligonową i W. Chrzanowskiego na Pradze Południe; Nad Strugą, Senną, Ładną na Targówku; Mokry Ług w Rembertowie. Kontynuowane będą prace przy odbudowie łącznic Trasy Łazienkowskiej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do ruchu odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy  od węzła Konotopa do al. Krakowskiej i będzie kontynuowała budowę na dalszym fragmencie – styk z miejskimi ulicami jest przy ul. Puławskiej i przy al. Krakowskiej.  Budowany będzie także odcinek trasy Salomea-Wolica  – tu kierowcy muszą zachować ostrożność przy Al. Jerozolimskich.  
Tematy w artykule: mazowieckie

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech