mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kończą się wakacyjne remonty w stolicy

Kończą się wakacyjne remonty w stolicy

Kończą się remonty i inwestycje zaplanowane na tegoroczne wakacje w Warszawie. Remont na ul. Łopuszańskiej  i przebudowa ul. Puławskiej  to dwa najtrudniejsze przedsięwzięcia, które zakończą się lada dzień.

Kończą się wakacyjne remonty w stolicy
Najbardziej uciążliwe dla mieszkańców prace na warszawskich ulicach zaplanowane były na miesiące wakacyjne, bo wtedy jest o wiele mniejszy ruch drogowy na ulicach. Przejezdny jest już w całości Most Łazienkowski, przebudowane skrzyżowanie ulicy Puławskiej z Poleczki i rtm. W. Pileckiego, zakończyły się remonty torowisk tramwajowych. Ostatnie prace porządkowe, bez wyłączeń ruchu drogowego trwają na nowym skrzyżowaniu ulicy Patriotów z Bysławską i Młodą; przejezdne jest także skrzyżowanie ul. Marsa z Żołnierską i Rekrucką. Najtrudniejsze tegoroczne frezowania czyli remont ul. Modlińskiej i ciągu ulic Spacerowej i Goworka także były w czasie wakacji. Lada dzień otwarty zostanie remontowany wiadukt na ul. Łopuszańskiej, od weekendu przejezdna będzie wschodnia jezdnia (w kierunku Centrum) ul. Puławskiej przy skrzyżowaniu z ul. Domaniewską.

Jeździć po Warszawie będzie łatwiej ale koniec wakacji nie oznacza remontowego zastoju. Na wrzesień zaplanowane są dwa frezowania – na ul. Rzymowskiego i na ul. Wólczyńskiej. Na ul. Wólczyńskiej kontynuowany będzie kompleksowy remont, w tym przebudowa skrzyżowania z ul. T. Nocznickiego. Trwała będzie budowa wiaduktu na ul. Marsa nad torami kolejowymi, przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej (dwa odcinki: pomiędzy ul. Puławską a al. Niepodległości oraz od al. Wilanowskiej do ul. Puławskiej), remont ul. Kawęczyńskiej, Krochmalnej, mostu nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Dzielnice będą budowały swoje ulice, np. Poligonową i W. Chrzanowskiego na Pradze Południe; Nad Strugą, Senną, Ładną na Targówku; Mokry Ług w Rembertowie. Kontynuowane będą prace przy odbudowie łącznic Trasy Łazienkowskiej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do ruchu odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy  od węzła Konotopa do al. Krakowskiej i będzie kontynuowała budowę na dalszym fragmencie – styk z miejskimi ulicami jest przy ul. Puławskiej i przy al. Krakowskiej.  Budowany będzie także odcinek trasy Salomea-Wolica  – tu kierowcy muszą zachować ostrożność przy Al. Jerozolimskich.  
Tematy w artykule: mazowieckie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.