mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kończy się budowa obwodnicy Wasilkowa

Kończy się budowa obwodnicy Wasilkowa

Kończą się prace przy budowie obwodnicy Wasilkowa na drodze krajowej nr 19. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia kierowcy będą mogli skorzystać z nowej trasy. Koszt całej inwestycji to kwota około 125 mln zł.

Kończy się budowa obwodnicy Wasilkowa
Obwodnica liczy 5 km, z tego 2 km w granicach obszarów chronionych Natura 2000. Składa się na nią także osiem obiektów inżynieryjnych, w tym cztery wiadukty, dwa tunele i dwa mosty.

Droga połączy miejscowości Św. Woda i Sochonie, a przez to odciąży Wasilków (a docelowo kiedyś także Białystok) z ruchu tranzytowego ciężarówek. Obwodnica będzie pełniła tę funkcję aż do chwili, kiedy powstanie droga ekspresowa S19 Kuźnica - Sokółka - Korycin - Knyszyn - Dobrzyniewo - Choroszcz.

Sama obwodnica Wasilkowa będzie drogą klasy GP, z tym, że w rejonie węzłów wjazdowych ma dwie jezdnie. Prędkość projektowa 100 km/h, a obciążenie 115 kN.
Przypomnijmy, budowa obwodnicy zaczęła się w 2007 roku, ale w sierpniu 2008 roku została przerwana ze względu na zastrzeżenia do jej przebiegu. W marcu br. prace przy budowie wznowiono.

Podczas budowy obwodnicy Wasilkowa wykonano również przepusty, przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne, wygrodzenia, oświetlenie na węzłach drogowych, kanalizację deszczową i urządzenia oczyszczające oraz drogi dojazdowe.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~WYKONAWCA 2010-12-10

I STAŁA ROBOTA OD 2008 ROKU TAKA POLSKA RZECZYWISTOŚĆ ! A W SZPIATLU TO NIE TYLKO PROJEKTANT A LE I CAŁA GDKKiA POWINNA PRZEBYWAĆ !

~333D 2010-12-09

Ja sądzę że projektant drogi S19 przez Korycin Knyszyn mieszka na stałe w szpitalu w Choroszczy; tak -czy nie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport