mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kończy się remont DW 553

Kończy się remont DW 553

Jesienią tego roku ma się zakończyć kolejna duża inwestycja związana z modernizacją kujawsko-pomorskich dróg wojewódzkich. Prawdopodobnie już w listopadzie kierowcy dostaną do dyspozycji wyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 553.

Kończy się remont DW 553
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego z roku na rok rezerwuje w swoim budżecie coraz więcej pieniędzy na inwestycje drogowe. Lata zaniedbań przyczyniły się do tego, że drogi wojewódzkie są w fatalnym stanie. Dlatego też stopniowo przeprowadzane są remonty, które mają na celu dostosowanie tych tras do europejskich standardów.

W tym roku zrealizowano już kilka inwestycji. Kierowcy mogą już korzystać m.in. z wyremontowanej drogi wojewódzkiej nr 246, a już prawdopodobnie w listopadzie oddany do użytku zostanie fragment trasy z Torunia do Chełmna. Modernizacja kilkunastu kilometrów drogi wojewódzkiej nr 553 będzie kosztowała ponad 22 mln zł. Efektem końcowym zadanie będzie nowa nawierzchnia jezdni, wyremontowane pobocza oraz ścieżki rowerowe. Władze województwa planują, by w ciągu najbliższych lat, standardem dróg wojewódzkich, obok bezpiecznej nawierzchni, były towarzyszące im trasy dla rowerzystów.

Remont tego odcinka drogi wojewódzkiej rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku. Koszt wykonanych dotychczas robót sięga 12 mln zł, za które wyremontowano już część nawierzchni jezdni oraz pobocza. Na trasie budowane są także nowe ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i sieć kanalizacji deszczowej. W ramach prac poprawiających bezpieczeństwo jazdy powstają wjazdy, wysepki, przejścia dla pieszych oraz oznakowanie trasy. Inwestycja finansowana jest z budżetu województwa, przy wsparciu lokalnych samorządów.

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?