mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec korków na granicy Gdańska i Sopotu

Koniec korków na granicy Gdańska i Sopotu

Od dzisiaj powinny zniknąć korki na granicy Gdańska i Sopotu, których przyczyną była przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości - al. Grunwaldzkiej – Drogi Zielonej – ul. Czyżewskiego. Koszt budowy skrzyżowania wyniósł ok. 5 milionów złotych.

Koniec korków na granicy Gdańska i Sopotu
Modernizacja skrzyżowania zaczęła się w maju br. Roboty polegały na budowie tzw. czterowylotowego układu z owalną wyspą centralną o długości 34 metrów; dojazdów do alei Grunwaldzkiej/Niepodległości o długości 252m i 285m (jezdnia lewa i prawa), zjazdu z al. Niepodległości w ul. Czyżewskiego o długości 75 m oraz przebudowę sygnalizacji świetlnej. Przed ułożeniem nawierzchni drogowej przebudowano także całą infrastrukturę podziemną.

Przebudowa skrzyżowania była tylko częścią zadania inwestycyjnego ,,Budowa Drogi Zielonej na odcinku od Al. Niepodległości/ ul. Grunwaldzkiej do skrzyżowania ulic Gospody i Łokietka wraz z rondem Gospody – Etap II i III”. Jest to projekt partnerski, finansowany przez Gdańsk i Sopot.

W ramach postępowania przewiduje się wykonanie:
  • budowę 3 tuneli na terenie zamkniętym PKP o długości 21 metrów i szerokości całkowitej 27,5 m (część drogowa 2x10,5 m i pieszo – rowerowa 6,5 m)
  • kładki pieszo – rowerowej łączącej ul. Subisława z terenem Hipodromu (długość konstrukcji stalowej 28m, szerokość całkowita 6m) wraz z kładką technologiczną przebudowę skrzyżowania Al. Niepodległości - ul. Grunwaldzkiej – Drogi Zielonej – ul. Czyżewskiego
  • budowę dwujezdniowego odcinka Drogi Zielonej wraz z ciągiem pieszo – rowerowym od strony Sopotu na odcinku od skrzyżowania al. Niepodległości/ul. Grunwaldzkiej do ronda ulic Gospody i Łokietka o szerokości pasa ruchu 3,5 m.
  • przebudowę wlotu ul. Rybackiej do ul. Gospody jako jednokierunkowego o długości 113.5m oraz przebudowę istniejących parkingów dla samochodów osobowych wzdłuż ul. Rybackiej.

Koszt budowy Drogi Zielonej na etapach II i III to 61 mln zł. Termin zakończenia prac planowany jest na grudzień 2012.

Podobne wiadomości:

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Aktualności 2017-06-29

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.