mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec naboru wniosków na drogi lokalne

Koniec naboru wniosków na drogi lokalne

Dziś 21 listopada 2008 roku upływa termin składania wniosków na dofinansowanie dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Dzięki temu programowi co roku ma być modernizowanych około 2 tys. dróg lokalnych.

Koniec naboru wniosków na drogi lokalne
W dniu dzisiejszym kończy się tegoroczny nabór wniosków w uchwalonym pod koniec października bieżącego roku nowym Narodowym Programie Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Nabór wniosków, prowadzony przez wojewodów, rozpoczął się 31 października. Teraz do 5 grudnia komisje wojewódzkie dokonają oceny dokumentów złożonych przez gminy i powiaty.

Łączne wydatki z budżetu państwa na realizację Programu wyniosą 3 mld zł. Co roku samorządowcy otrzymają do dyspozycji 1 mld zł, równo rozdzielony na wszystkie województwa. Dzięki temu co roku ma być modernizowanych około 2 tys. dróg lokalnych.

Głównym celem programu jest wsparcie przebudowy, budowy lub remontu kluczowych odcinków dróg gminnych i powiatowych, prowadzące do zwiększenia płynności ruchu i poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego oraz wspieranie tworzenia powiązań sieci dróg powiatowych i gminnych z siecią dróg wojewódzkich i krajowych, prowadzące do zwiększenia dostępności lokalnych ośrodków gospodarczych.

Podobne wiadomości:

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Plan prac na drogach województwa...

Polskie drogi 2015-03-31

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine...

Polskie drogi 2015-03-17

Komentuj:

~romek 2008-11-22

oceniajcie tylko dobrze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?