mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec objazdów w Poroninie

Koniec objazdów w Poroninie

Od dzisiaj, tj 10 listopada, planowane jest  przywrócenie ruchu na Zakopiance w Poroninie. Na początku września została zamknięta DK 47  na odcinku 1800 metrów, na granicy miejscowości Biały Dunajec i Poronin. Ruch poprowadzono objazdem, drogą gminną przez Biały Dunajec i Poronin oraz fragmentem drogi wojewódzkiej.

Koniec objazdów w Poroninie
Remontowano dwa mosty na potokach Dorulowy i Skupinów. Obydwa mosty były w stanie awaryjnym, zostały podmyte w czasie ubiegłorocznej powodzi. Wymieniane były płyty pomostu i wyposażenie mostów ( barierki, krawężniki, chodniki ) oraz wyremontowane przyczółki. Wymieniona została również nawierzchnia pomiędzy mostami. Koszt inwestycji wynosi ok. 3 mln zł, pieniądze pochodzą ze środków na usuwanie skutków powodzi.

Ukończenie inwestycji planowane było do 15 listopada, jednak prace na drodze dobiegają końca i dlatego możliwe jest zlikwidowanie utrudnień wcześniej. Trwają jeszcze prace w korytach potoków, ale nie mają one już wpływu na ruch, na Zakopiance - informuje GDDKiA w Krakowie.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando