mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec prac na DW 114 w zachodniopomorskim

Koniec prac na DW 114 w zachodniopomorskim

Zakończyły się prace na drodze wojewódzkiej nr 114. Przebudowa objęła łącznie 3,5 kilometra tej trasy na odcinku szlakowym Trzebież –Uniemyśl i miejskim w Policach.

Koniec prac na DW 114 w zachodniopomorskim
Droga została poszerzona, powstały nowe chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego – wyspy spowalniające ruch i bariery. W Policach przebudowa objęła ulicę Kościuszki od ulicy Wiejskiej do Grunwaldzkiej. Na całej trasie przebudowano skrzyżowania i przepusty, a na obszarze zabudowanym powstała nowa kanalizacja deszczowa. Zlikwidowano też kolizje sieci teletechnicznej.

 Inwestycja była wpisana do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 i uzyska dofinansowanie ze środków unijnych. Koszt całej inwestycji, którą prowadził Budimex SA, wyniósł blisko 8,5 mln złotych.

 Przypomnijmy, że rok temu ZZDW zakończył przebudowę pierwszego, 7,5- kilometrowego odcinka tej drogi od miejscowości Police do Uniemyśla. I etap był również współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013. Wykonawcą robót budowlanych, które kosztowały 18,06 mln zł był także Budimex SA.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.