mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec prac na DW 114 w zachodniopomorskim

Koniec prac na DW 114 w zachodniopomorskim

Zakończyły się prace na drodze wojewódzkiej nr 114. Przebudowa objęła łącznie 3,5 kilometra tej trasy na odcinku szlakowym Trzebież –Uniemyśl i miejskim w Policach.

Koniec prac na DW 114 w zachodniopomorskim
Droga została poszerzona, powstały nowe chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego – wyspy spowalniające ruch i bariery. W Policach przebudowa objęła ulicę Kościuszki od ulicy Wiejskiej do Grunwaldzkiej. Na całej trasie przebudowano skrzyżowania i przepusty, a na obszarze zabudowanym powstała nowa kanalizacja deszczowa. Zlikwidowano też kolizje sieci teletechnicznej.

 Inwestycja była wpisana do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 i uzyska dofinansowanie ze środków unijnych. Koszt całej inwestycji, którą prowadził Budimex SA, wyniósł blisko 8,5 mln złotych.

 Przypomnijmy, że rok temu ZZDW zakończył przebudowę pierwszego, 7,5- kilometrowego odcinka tej drogi od miejscowości Police do Uniemyśla. I etap był również współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013. Wykonawcą robót budowlanych, które kosztowały 18,06 mln zł był także Budimex SA.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.