Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec prac na DW 414

Koniec prac na DW 414

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego poinformował o zakończeniu remontu drogi wojewódzkiej nr 414 Dzików – Smolarnia. Modernizacja tego 7 km odcinka drogi trwała od końca czerwca i kosztowała około 13 mln zł.

Koniec prac na DW 414
1 października 2008 roku został oddany do użytku gruntownie przebudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 414 Dzików – Smolarnia. 7 km fragment trasy był zamknięty dla ruchu od końca czerwca. Zakres robót obejmował poszerzenie jezdni do szerokości 6 - 7 metrów, przebudowę przepustów drogowych, budowę zatok autobusowych w Smolarni i przebudowę skrzyżowania.

Koszt tej przebudowy, to około 13 mln zł. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Unię Europejską, która wyłożyła na to zadanie kwotę 8 mln zł. Natomiast 5 mln zł pochodziło z budżetu województwa opolskiego.

Otwierając zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 414, Andrzej Kasiura, członek Zarządu Województwa, przypomniał, że to zadanie jest jednym z przedsięwzięć Wieloletniego Programu Przebudowy Dróg Wojewódzkich, przyjętego przez Sejmik Województwa Opolskiego.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Wydawać by się mogło, że samochody luksusowe, z racji pieniędzy jakie klient za nie płaci, to produkty dopracowane do perfekcji. Ale nawet największym producentom zdarzają się wpadki. Teraz na darmowe usunięcie usterki zaproszono właścicieli Maserati. Co się stało?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj