mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec prac na DW 414

Koniec prac na DW 414

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego poinformował o zakończeniu remontu drogi wojewódzkiej nr 414 Dzików – Smolarnia. Modernizacja tego 7 km odcinka drogi trwała od końca czerwca i kosztowała około 13 mln zł.

Koniec prac na DW 414
1 października 2008 roku został oddany do użytku gruntownie przebudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 414 Dzików – Smolarnia. 7 km fragment trasy był zamknięty dla ruchu od końca czerwca. Zakres robót obejmował poszerzenie jezdni do szerokości 6 - 7 metrów, przebudowę przepustów drogowych, budowę zatok autobusowych w Smolarni i przebudowę skrzyżowania.

Koszt tej przebudowy, to około 13 mln zł. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Unię Europejską, która wyłożyła na to zadanie kwotę 8 mln zł. Natomiast 5 mln zł pochodziło z budżetu województwa opolskiego.

Otwierając zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 414, Andrzej Kasiura, członek Zarządu Województwa, przypomniał, że to zadanie jest jednym z przedsięwzięć Wieloletniego Programu Przebudowy Dróg Wojewódzkich, przyjętego przez Sejmik Województwa Opolskiego.

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny
Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny
W polskich salonach Audi ruszyło zbieranie zamówień na topowy model A8. Wiemy, ile kosztuje nowa generacja limuzyny z Ingolstadt.