mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec prac na DW 414

Koniec prac na DW 414

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego poinformował o zakończeniu remontu drogi wojewódzkiej nr 414 Dzików – Smolarnia. Modernizacja tego 7 km odcinka drogi trwała od końca czerwca i kosztowała około 13 mln zł.

Koniec prac na DW 414
1 października 2008 roku został oddany do użytku gruntownie przebudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 414 Dzików – Smolarnia. 7 km fragment trasy był zamknięty dla ruchu od końca czerwca. Zakres robót obejmował poszerzenie jezdni do szerokości 6 - 7 metrów, przebudowę przepustów drogowych, budowę zatok autobusowych w Smolarni i przebudowę skrzyżowania.

Koszt tej przebudowy, to około 13 mln zł. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Unię Europejską, która wyłożyła na to zadanie kwotę 8 mln zł. Natomiast 5 mln zł pochodziło z budżetu województwa opolskiego.

Otwierając zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 414, Andrzej Kasiura, członek Zarządu Województwa, przypomniał, że to zadanie jest jednym z przedsięwzięć Wieloletniego Programu Przebudowy Dróg Wojewódzkich, przyjętego przez Sejmik Województwa Opolskiego.

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.