mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec prac na DW 977

Koniec prac na DW 977

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował o uroczystym otwarciu wyremontowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 977 z Tarnowa do Moszczenicy. W I etapie inwestycji wybudowano 36 km drogi.

Koniec prac na DW 977
W czasie uroczystości związanej z oddaniem do użytku nowego odcinka drogi, podpisano także porozumienie w sprawie budowy obwodnicy Tuchowa oraz symbolicznie otwarto nowo wybudowane rondo w Moszczenicy. Zmodernizowana droga wojewódzka nr 977 a także planowana budowa obwodnicy Tuchowa mają zlikwidować ostatnią barierę transportową  na odcinku Tarnów – Konieczna, co wpłynie na poprawę dostępności tych terenów do korytarza transeuropejskiego „TINA”.

Modernizacja drogi była współfinansowana w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 21 mln zł, a całkowita wartość kosztorysowa wyniosła ponad 28 mln zł. I Etap inwestycji objął remont nawierzchni 36 km odcinka drogi wraz z remontem zatok, skrzyżowań, lokalnymi poszerzeniami jezdni, wykonaniem pobocza oraz budowę ronda w Moszczenicy i modernizacje wiaduktu nad torami kolejowymi w Tuchowie.

Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, Wicemarszałek Roman Ciepiela i Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś podpisali umowę w sprawie współfinansowania zadania inwestycyjnego związanego z opracowaniem studium komunikacyjnego wschodniej obwodnicy Tuchowa. Podpisana umowa ma na celu przygotowanie do budowy obwodnicy Tuchowa o długości 3 km. Koszt opracowania szacuje się na kwotę 200 tys. zł i zostanie sfinansowany po połowie przez województwo i gminę Tuchów.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~KTA 11XX 2007-12-23

Od Tuchowa na południe jest ok, ale od Lasu w Piotrkowicach do Tarnowca to jest lipa!!! Mam nadzieje że Gmina Tarnów (do której należy ten odcinek drogi) pospieszy sie z drugim etapem.

~duzyjez 2007-12-18

spoko szkoda tylko ze przed cięzkowicami w zborowicach przed tymi serpentynami nie ma nowej nawierzchni ........szkoda

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.