Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec prac na DW 980 Jurków-Biecz

Koniec prac na DW 980 Jurków-Biecz

Zakończyła się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 980 Jurków-Biecz w woj. małopolskim. Przebudowa ponad 47 km odcinka wyniosła 60 mln zł.

Koniec prac na DW 980 Jurków-Biecz
Inwestycja o wartości ponad 60 mln złotych uzyskała 39,2 mln zł dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Prace rozpoczęto w marcu 2008 roku i przewidywany termin jej zakończenia ustalony był na 15 maja 2010 r. W wyniku ulewnych deszczy wystąpiły powodzie i podtopienia, które spowodowały liczne uszkodzenia drogi oraz podmycia, uszkodzenia przepustów drogowych, pęknięcia i uszkodzenia nawierzchni, uszkodzenia zjazdów, podmycie poszerzeń i nasypów oraz uszkodzenia umocnień rowów. W związku z tymi uszkodzeniami, zakończenie podstawowych robót budowlanych  i dokonanie odbioru w przewidzianym wcześniej terminie było niemożliwe. Szkody zostały usunięte przez wykonawcę w ramach ubezpieczenia robót. Zadanie zrealizowane zostało w systemie „Zaprojektuj - Wybuduj” przez firmę Strabag sp. z o.o.

W ramach projektu przeprowadzono: modernizację nawierzchni drogi wojewódzkiej na odcinku 47,1 km, wykonanie poszerzenia jezdni na odcinku Rzepiennik – Strzyżewski - Biecz, przebudowę dwóch przepustów w miejscowości Faliszewice oraz Rzepiennik Marciszewski, remont mostu w miejscowości Biskupice Melsztyńskie, modernizację skrzyżowań, urządzeń bezpieczeństwa ruchu, poboczy i zjazdów na całym odcinku, prace związane z odwodnieniem korony drogi, modernizację i budowę chodników i zatok autobusowych, wbudowanie krawężników oraz wykonanie docelowej organizacji ruchu.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 980 Jurków – Biecz przyczyni się między innymi do poprawy połączenia z drogą krajową nr 28 i nr 75 i z drogami wojewódzkimi nr 977 i nr 975, skrócenia czasu przejazdu i podniesienia bezpieczeństwa ruchu.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~stan 2010-12-02

Wreszcie!!! Szkoda że przez Rzepienniki mało ją poszerzyli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 to motoryzacyjne dzieło sztuki. Firma Bengala Automotive Design, pochodząca z Hiszpanii, postanowiła przedstawić własną interpretację tego modelu. Oto potwór o nazwie F12 Caballeria.