mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec prac na DW 980 Jurków-Biecz

Koniec prac na DW 980 Jurków-Biecz

Zakończyła się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 980 Jurków-Biecz w woj. małopolskim. Przebudowa ponad 47 km odcinka wyniosła 60 mln zł.

Koniec prac na DW 980 Jurków-Biecz
Inwestycja o wartości ponad 60 mln złotych uzyskała 39,2 mln zł dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Prace rozpoczęto w marcu 2008 roku i przewidywany termin jej zakończenia ustalony był na 15 maja 2010 r. W wyniku ulewnych deszczy wystąpiły powodzie i podtopienia, które spowodowały liczne uszkodzenia drogi oraz podmycia, uszkodzenia przepustów drogowych, pęknięcia i uszkodzenia nawierzchni, uszkodzenia zjazdów, podmycie poszerzeń i nasypów oraz uszkodzenia umocnień rowów. W związku z tymi uszkodzeniami, zakończenie podstawowych robót budowlanych  i dokonanie odbioru w przewidzianym wcześniej terminie było niemożliwe. Szkody zostały usunięte przez wykonawcę w ramach ubezpieczenia robót. Zadanie zrealizowane zostało w systemie „Zaprojektuj - Wybuduj” przez firmę Strabag sp. z o.o.

W ramach projektu przeprowadzono: modernizację nawierzchni drogi wojewódzkiej na odcinku 47,1 km, wykonanie poszerzenia jezdni na odcinku Rzepiennik – Strzyżewski - Biecz, przebudowę dwóch przepustów w miejscowości Faliszewice oraz Rzepiennik Marciszewski, remont mostu w miejscowości Biskupice Melsztyńskie, modernizację skrzyżowań, urządzeń bezpieczeństwa ruchu, poboczy i zjazdów na całym odcinku, prace związane z odwodnieniem korony drogi, modernizację i budowę chodników i zatok autobusowych, wbudowanie krawężników oraz wykonanie docelowej organizacji ruchu.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 980 Jurków – Biecz przyczyni się między innymi do poprawy połączenia z drogą krajową nr 28 i nr 75 i z drogami wojewódzkimi nr 977 i nr 975, skrócenia czasu przejazdu i podniesienia bezpieczeństwa ruchu.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~stan 2010-12-02

Wreszcie!!! Szkoda że przez Rzepienniki mało ją poszerzyli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic