mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec prac na odcinku DK 46

Koniec prac na odcinku DK 46

Zakończyła się przebudowa odcinka drogi krajowej nr 46 Opole – Lędziny. Prace budowlane trwały od marca do końca lipca bieżącego roku i kosztowały 4,4 mln zł. Celem przeprowadzonego remontu ma być wzrost poziomu bezpieczeństwa na tej trasie.

Koniec prac na odcinku DK 46
Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o zakończeniu prac związanych z przebudową 1,1 km odcinka drogi krajowej nr 46 od granicy Opola do Lędzin. Przebudowa polegała na wzmocnieniu nawierzchni, wymianie gruntu i poszerzeniu drogi do 11 m (jezdnia o szerokości 7 m i 2 m pobocza bitumiczne). Przebudowa tego fragmentu trwała od marca do końca lipca 2008 roku i kosztowała 4,4 mln zł.

Oprócz zmodernizowania jezdni powstał również ciąg pieszo-rowerowy łączący bezpiecznie Opole z pobliskimi ogródkami działkowymi. Wzdłuż niego nasadzono krzewy. Przebudowany został także zjazd na pętlę autobusową. Dawniej autobusy skręcały na pętlę bezpośrednio z drogi nr 46, a teraz wydzielono dużo bezpieczniejszy lewoskręt na Zbicko i stamtąd wykonano wjazd na pętlę. Samą pętlę wykonawca przebudowy wyasfaltował na własny koszt.

Dla poprawy bezpieczeństwa przed wjazdem do Lędzin powstała wyspa spowalniająca. Zlikwidowano natomiast wyspę, która była do tej pory kilkadziesiąt metrów dalej, już na terenie wsi, gdyż najeżdżające na nią samochody powodowały duży hałas i było to uciążliwe dla mieszkańców pobliskich domów.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Dam 2008-08-10

Takie małe, a za to kompleksowe inwestycje na pewno cieszą, bo sami wiemy ile jest takich miejsc, które nie wyglądają jak powinny. Dobrze, że w Ledzinach zadanie wykonane. A czy to jest njus na forum ogólnopolskie? Jak pewnie zauważyliście - na ten akurat temat opinie czytelników są już podzielone ;))))

~Michał 2008-08-06

Idz się leczeć

~osskaa 2008-08-05

super news 1100m drogi krajowej! ułatwiono dojazd do ogródków działkowych! Ach to wspaniale, wreszcie znikną kilometrowe korki rowerowe emerytów!! Czas na następne setki metrów remontów i tak do 2025roku. Brawo Opole:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.