mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec problemów z budową dróg?

Koniec problemów z budową dróg?

Aby umożliwić sprawniejszą realizację programu budowy dróg potrzeba wielu zmian. Urzędnicy uporali się już z problemami prawnymi, specustawa drogowa już obowiązuje, a ustawy środowiskowe powinny niedługo wejść w życie. Zmiany czekają także GDDKiA.

Koniec problemów z budową dróg?
30 września bieżącego roku w Warszawie odbyła się konferencja, która dotyczyła zmian mających umożliwić wyraźne przyspieszenie w realizacji inwestycji infrastrukturalnych. W spotkaniu wzięli udział m.in. Wiceminister Zbigniew Rapciak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Maciej Trzeciak oraz Lech Witecki pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Polska ma niespotykaną szansę na szybki rozwój, ponieważ realizujemy największe przedsięwzięcie infrastrukturalne. Niestety do tej pory drogowcy napotykali wiele problemów. Dlatego też konieczne było wprowadzenie wielu kluczowych zmian. Udało się, przynajmniej teoretycznie, rozwiązać problemy prawne. Obowiązuje już specustawa drogowa, a niezbędne zmiany w prawie dotyczącym środowiska są na ostatnim etapie legislacji w parlamencie. Na początku tego roku rozpoczęło się w resorcie środowiska „pospolite ruszenie”, aby dostosować polskie prawo do wymogów unijnych. Dodatkowo dzięki powstającej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, czas potrzebny na uzyskanie wszystkich decyzji środowiskowych zostanie skrócony z obecnych 300 dni do 105.

Do sprawniejszej budowy dróg potrzeba jednak jeszcze zmian organizacyjnych oraz nowoczesnego zarządzania projektami w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kluczem do lepszego działania GDDKiA jest decentralizacja w procesie realizacji inwestycji drogowych. Centrala będzie wspierać i monitorować stan realizacji programu budowy dróg, a mobilne zespoły będą pracowały w terenie. Istotne jest również właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi, czyli odpowiednie motywowanie i wspieranie pracowników.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~jaś 2008-10-04

Niesssamowite! Z tego "drogipolskie" wynika, że w całym kraju przez całe 50 lat drogi sypią się z powodu jednego dość prostego błędu w normie. Inaczej mielibyśmy jak w RFN.

~romek 2008-10-03

Prosze sprawdzic firmy panów Dyrektorów z dróg najczesciej zrejestrowane na żony albo dzieci np zjmujące się wypożyczaniem sprzętu budowlanego na potzreby realizowanych inwestycji

~wron 2008-10-03

Przeczytalem regulamin i wiem o co chodzi: nie moge wstawic prywatnego linku- stad ta cenzura. Wiec opowiem o tym linku zamiast wstawienia bo facet- autor stronki ma pojecie o budowaniu drog i pokazuje na swojej stronie ?porazajace" bledy. I tak z przodu adresu jest trzykrotnie powtorzona literka w potem jest kropka a potem pisane razem drogipolskie potem kropka potem republika i znowu kropka a potem oznaczenie pl

~Alfista 2008-10-03

"czas potrzebny na uzyskanie wszystkich decyzji środowiskowych zostanie skrócony z obecnych 300 dni do 105." - to akurat jest bardzo dobra wiadomość, przecież te decyzje razem z odwołaniami, to zajmują ponad rok! To absurd! Dobrze, że go choć częściowo ukrócą.

~wron 2008-10-03

na tej stronce jest jeszcze wiecej takich kwiatkow

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.