Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec remontu Lubickiej w Toruniu

Koniec remontu Lubickiej w Toruniu

10 grudnia 2011 roku drogowcy oddadzą do ruchu jedną z ważniejszych arterii Torunia. Przejezdne będą obydwie jezdnie Lubickiej. Pierwsi kierowcy pojadą wyremontowaną ulicą w godzinach przedpołudniowych.

Koniec remontu Lubickiej w Toruniu
- Oddajemy do użytku kolejny wyremontowany fragment Szosy Lubickiej. Poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych, ale także osób korzystających z komunikacji miejskiej. W ramach remontu zostały wybudowane perony. Dotychczas pasażerowie wysiadali z tramwaju prosto na jezdnię. Po przebudowie   będą się poruszać nowo wykonanymi peronami i nowo wyznaczonymi przejściami dla pieszych - mówi Andrzej Glonek, dyrektor MZD. - Do zamontowania pozostały bariery ochronne przy przystankach i wiaty przystankowe.

Remont Szosy Lubickiej był realizowany na obu jezdniach. Na odcinku od stacji benzynowej do skrzyżowania z ulicą Targową wymieniona została podbudowa i ułożona  nowa nawierzchnia. Przy okazji tych prac drogowcy wykonali dodatkowy pas (lewoskręt), ułatwiający  wjazd na osiedle położone na terenie tzw. gazowni. Po stronie dawnych zakładów mięsnych powstała też ścieźka rowerowa.

Wykonawcą robót była firma PBDI, ich koszt to prawie 3 mln złotych.      

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe
Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe
Infiniti Q60 to samochód, który zachwycił wielu, również potencjalnych klientów w Europie. Teraz japońska marka przedstawiła podstawową cenę auta na polskim rynku.