mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec remontu Lubickiej w Toruniu

Koniec remontu Lubickiej w Toruniu

10 grudnia 2011 roku drogowcy oddadzą do ruchu jedną z ważniejszych arterii Torunia. Przejezdne będą obydwie jezdnie Lubickiej. Pierwsi kierowcy pojadą wyremontowaną ulicą w godzinach przedpołudniowych.

Koniec remontu Lubickiej w Toruniu
- Oddajemy do użytku kolejny wyremontowany fragment Szosy Lubickiej. Poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych, ale także osób korzystających z komunikacji miejskiej. W ramach remontu zostały wybudowane perony. Dotychczas pasażerowie wysiadali z tramwaju prosto na jezdnię. Po przebudowie   będą się poruszać nowo wykonanymi peronami i nowo wyznaczonymi przejściami dla pieszych - mówi Andrzej Glonek, dyrektor MZD. - Do zamontowania pozostały bariery ochronne przy przystankach i wiaty przystankowe.

Remont Szosy Lubickiej był realizowany na obu jezdniach. Na odcinku od stacji benzynowej do skrzyżowania z ulicą Targową wymieniona została podbudowa i ułożona  nowa nawierzchnia. Przy okazji tych prac drogowcy wykonali dodatkowy pas (lewoskręt), ułatwiający  wjazd na osiedle położone na terenie tzw. gazowni. Po stronie dawnych zakładów mięsnych powstała też ścieźka rowerowa.

Wykonawcą robót była firma PBDI, ich koszt to prawie 3 mln złotych.      

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.