mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec remontu na DW 543

Koniec remontu na DW 543

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego poinformował o zakończeniu modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej nr 543 Paparzyn – Szabda. Drogowcy m.in. poszerzyli i wyprofilowali jezdnię, wybudowali chodniki oraz zatoki autobusowe.

Koniec remontu na DW 543
Zakończyła się realizacja inwestycji związanej z przebudową drogi wojewódzkiej nr 543 łączącej miejscowość Paparzyn w powiecie chełmińskim i miejscowość Szabda w powiecie brodnickim. Tylko w tym roku inwestycja na tej trasie pochłonęła ponad 5,3 mln zł z budżetu samorządu województwa.

W ciągu dwóch lat kompleksową modernizację przeszło ponad 7 km drogi między Paparzynem i Szabdą. Bezpieczeństwo jazdy kierowców poprawiło się dzięki poszerzeniu jezdni i wylaniu nowej nawierzchni. Wyprofilowano także pobocza, wycięto drzewa i zamontowano ochronne barierki. Inwestycja objęła również budowę chodników, zatok autobusowych, zjazdów oraz przebudowę odwodnienia drogi, w tym budowę przepustów pod zjazdami i kratek ściekowych. Na kolejnych 15 km drogi wojewódzkiej nr 543 utrwalono nawierzchnię - uszczelniono spękaną jezdnię, zapobiegając erozji i poprawiając tym samym komfort jazdy.

2008 rok jest rekordowy pod względem inwestycji infrastrukturalnych. Łącznie na inwestycje drogowe samorząd województwa wyda w bieżącym roku ponad 132,7 mln zł. We wrześniu zakupiony został także sprzęt służący konserwacji i utrzymaniu dróg, za ponad 5,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.