mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec remontu wiaduktów w Kielcach

Koniec remontu wiaduktów w Kielcach

Zakończył się remont wiaduktów w ciągu ul. Krakowskiej w Kielcach. Prace prowadzone przez Skanska trwały półtora roku i wyniosły ponad 16 mln zł.

Prace rozpoczęły się w 2005 roku i z uwagi na  złożoność kontraktu, a także wzmożony ruch samochodowy, który odbywał się na wiaduktach przez cały okres trwania prac, kontrakt został podzielony na dwa etapy. I etap obejmował remont południowej nitki ul. Krakowskiej wiaduktu nr 1 i zakończył się pod koniec czerwca 2006 r., a II etap - wykonanie jezdni północnej tego wiaduktu. Inwestycja objęła także przebudowę wiaduktów nr 2 i 3.

Ulica Krakowska w Kielcach jest drogą wojewódzką (762) i stanowi główny korytarz transportowy w kierunku centrum miasta oraz tworzy powiązanie z drogą krajową nr 7. Przebudowa wiaduktów spowoduje poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu na tym bardzo ważnym ciągu komunikacyjnym.

Przeczytaj także:

Węzeł Kielce Północ będzie droższy (2007-04-23)

Kielce czeka boom inwestycji drogowych (2006-12-15)

Priorytetowa S7 Jędrzejów – Kraków? (2007-05-18)

 


Podobne wiadomości:

Priorytetowa S7 Jędrzejów – Kraków?

Priorytetowa S7 Jędrzejów – Kraków?

Polskie drogi 2007-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.