mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec remontu wiaduktów w Kielcach

Koniec remontu wiaduktów w Kielcach

Zakończył się remont wiaduktów w ciągu ul. Krakowskiej w Kielcach. Prace prowadzone przez Skanska trwały półtora roku i wyniosły ponad 16 mln zł.

Prace rozpoczęły się w 2005 roku i z uwagi na  złożoność kontraktu, a także wzmożony ruch samochodowy, który odbywał się na wiaduktach przez cały okres trwania prac, kontrakt został podzielony na dwa etapy. I etap obejmował remont południowej nitki ul. Krakowskiej wiaduktu nr 1 i zakończył się pod koniec czerwca 2006 r., a II etap - wykonanie jezdni północnej tego wiaduktu. Inwestycja objęła także przebudowę wiaduktów nr 2 i 3.

Ulica Krakowska w Kielcach jest drogą wojewódzką (762) i stanowi główny korytarz transportowy w kierunku centrum miasta oraz tworzy powiązanie z drogą krajową nr 7. Przebudowa wiaduktów spowoduje poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu na tym bardzo ważnym ciągu komunikacyjnym.

Przeczytaj także:

Węzeł Kielce Północ będzie droższy (2007-04-23)

Kielce czeka boom inwestycji drogowych (2006-12-15)

Priorytetowa S7 Jędrzejów – Kraków? (2007-05-18)

 


Podobne wiadomości:

Priorytetowa S7 Jędrzejów – Kraków?

Priorytetowa S7 Jędrzejów – Kraków?

Polskie drogi 2007-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech