mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec utrudnień na A4 już bliski

Koniec utrudnień na A4 już bliski

W ostatnich latach praktycznie cały czas prowadzone były prace remontowe na autostradzie A4 z Krakowa do Katowic. W dalszym ciągu kierowcy napotykają utrudnienia w ruchu, jednak ta sytuacja ma się w końcu zmienić. Modernizacja nawierzchni na tym odcinku zakończy się w IV kwartale tego roku.

Koniec utrudnień na A4 już bliski
Ku końcowi zbliżają się prace remontowe prowadzone przez koncesjonariusza odcinka autostrady A4 Kraków - Katowice,  firmę Stalexport Autostrada Małopolska. Według prezesa spółki, Emila Wąsacza, ten etap modernizacji drogi zakończy się już za parę miesięcy, dlatego prosi on kierowców o jeszcze trochę cierpliwości i wyrozumiałości.

W IV kwartale bieżącego roku zakończy się remont nawierzchni na całym 61 km płatnym odcinku A4, co oznaczać będzie także koniec uciążliwych dla kierowców utrudnień w ruchu i wreszcie możliwość skorzystania z pełnego komfortu jazdy, jaki daje autostrada. Wyremontowanych zostanie także większość mostów, które firma przejęła od państwa w fatalnym stanie technicznym. Wszystkie te prace, jak również utrzymanie autostrady realizowane są z opłat za przejazd i spółka nie korzysta w żaden sposób z pomocy państwa.

Koniec prowadzonych obecnie robót nie oznacza zakończenia prac na autostradzie. Na tym odcinku nadal będą prowadzone poważne inwestycje ekologiczne, niezbędne do dostosowania autostrady do standardów europejskich. Według Emila Wąsacza trzydzieści lat temu, kiedy rozpoczęto budowę A4, nikt w Polsce nie myślał o ekologii w taki sposób jak obecnie. Obowiązywały w tym zakresie o wiele mniej restrykcyjne przepisy prawa. Autostrada została zatem wybudowana bez urządzeń i obiektów służących ochronie środowiska. Teraz trzeba niestety zrealizować szereg zadań z tym związanych. Do tej pory koncesjonariusz wybudował około 11 km ekranów akustycznych, a budowę kolejnych 10 km zaplanowano po roku 2009. Z kolei w 2010 roku rozpocznie się budowa systemu ochrony wód. W rejonie Puszczy Dulowskiej powstaną nad autostradą także dodatkowe przejścia dla zwierząt. Spółka Autostrada Małopolska S.A. zapewnia, że przy prowadzeniu tych inwestycji nie przewiduje poważniejszych utrudnień w ruchu pojazdów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~Damian ST 2009-03-13

No po prostu bossssko... Proponuję podniesienie opłat skoro będzie tak komfortowo (czyli normalnie) ?!

~romek 2009-03-13

Wasacza woziła CBA w kajdankach z Slaska az do Warszawy,A potem wyplacili mu odszkodowanie .Tam gdzie sie dotknął wszedzie były przekrety.Huta Szczecin dzisiaj juz nie istnieje

~Czeslaw 2009-03-13

1) na zdjęciu widać budowę węzła Sośnica a nie remont na odcinku Balice-Chrzanów 2) fragment autostrady A4 Krzyżowa-Wykroty jest już praktycznie ukończony w 95%. Chodzi o to, że GDDKiA długo zwlekała z przełużeniem terminu wykonania, wobec czego Strabag obawiając się kar za opóźnienia przyśpieszył znacznie prace. Później termin przedłużono (z resztą po uzgodnieniach z wykonawcą), a Strabag żąda 15 MEUR dopłaty za intensywniejszą pracę. Najgorsze jest to, że brak połączenia końca tego odcinka z jakąkolwiek drogą (brakuje tam węzła). W najlepszym razie, gdyby dogadała się GDDKiA ze Strabagiem, cała autostrada powinna być otwarta na przełomie kwietnia i maja.

~Markowy 2009-03-13

Emil Wasacz... nie znacie tego goscia skas?

~Felusiek 2009-03-13

polecam dzsiejszy artykul w gazecie wyborczej na temat tego, dlaczego jeszcze nie oddano do uzytku A4 na odcinku Zgorzelec - Krzyzow

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie żyje John Surtees
Nie żyje John Surtees
Wczoraj w wieku 83 lat zmarł legendarny kierowca wyścigowy, John Surtees. To jedyny człowiek na świecie, który wygrał mistrzostwo F1 i motocyklowe GP.