mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec utrudnień na DK 73 na Podkarpaciu

Koniec utrudnień na DK 73 na Podkarpaciu

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 73 na Podkarpaciu mogą odetchnąć z ulgą. Zakończyły się utrudnienia w miejscowości Kamienica Dolna, gdzie trwały prace budowlane związane z likwidacją skutków powodzi.

Koniec utrudnień na DK 73 na Podkarpaciu
Prace polegały one na rozbudowie odcinka drogi krajowej nr 73 Wiśniówka-Jasło wraz z budową mostu stałego przez rzekę Kamienicę oraz na budowie niezbędnej infrastruktury technicznej. Koszt inwestycji to 10,5 mln zł. Wykonawca, firma Skanska S.A., zrealizował prace w terminie 8 miesięcy.

12 grudnia Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję udzielającą pozwolenie na użytkowanie rozbudowanego odcinka DK 73 (około 400m). Wcześniej, bo 13 października br. podobna decyzja została wydana dla mostu stałego, co umożliwiło dokończenie prac związanych z rozbudową nowego odcinka tej drogi krajowej.

Inwestycja w Kamienicy Dolnej obejmowała budowę nowego mostu jednoprzęsłowego o długości 40,1 m oraz odcinkową regulację koryta rzeki wraz z umocnieniem brzegów a także rozbudowę DK73 na odcinku około 400 metrów. W ramach inwestycji poprawiono bezpieczeństwo ruchu drogowego korygując niweletę drogi krajowej oraz likwidując dwa niebezpieczne zakręty. Zrobiono to dzięki budowie nasypów w nowej trasie drogi krajowej. Inwestycja zakładała także przebudowę sieci gazowej wysokiego i średniego ciśnienia, teletechnicznej, elektrycznej i wodociągowej.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~oak 2011-12-20

Niestety kawałek dalej w miejscowości Kołaczyce nadal istnieje przeprawa przez most tymczasowy stalowy gdyż prace przy odbudowie mostu w tym miejscu nawet się nie rozpoczęły. Wąskie gardło w tym miejscu (ruch wahadłowy) powoduje bardzo duże korki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech