mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koniec z korkami w Strykowie

Koniec z korkami w Strykowie

Wyeliminowanie ruchu tranzytowego z centrum miasta, poprawa dostępności komunikacyjnej północnej części województwa, a w dalszej perspektywie powstanie 3 tys. nowych miejsc pracy to podstawowe założenia projektu ”Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 708 na odcinku Ozorków - Warszyce - Stryków - Brzeziny wraz z realizacją obwodnicy miasta Stryków”.

Przedmiotem projektu jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 708 na długości ca 39 km i budowa 3-kilometrowej obwodnicy Strykowa. Plany przewidują poszerzenie jezdni do szerokości 6,5 - 7,0 m oraz wzmocnienie konstrukcji nawierzchni do przenoszenia obciążeń 115 kN/oś.  Roboty obejmą też przebudowę istniejących obiektów mostowych, zatok autobusowych i chodników (na terenach zabudowanych). Przebudowane zostaną także skrzyżowania z drogami bocznymi. Po zakończeniu prac powstanie droga o nowoczesnych standardach w klasie technicznej G (główna) i nawierzchni przystosowanej do przenoszenia ruchu ciężkiego, zgodnie z wymogami unijnymi. Realizacja inwestycji ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Wstępny koszt całego przedsięwzięcia szacowany jest na kwotę blisko 185 mln zł., z czego ok. 111 mln zł. przekazane zostanie z funduszy unijnych. Pozostała kwota, (ok. 74 mln zł.)  stanowiąca ”wkład własny”, niezbędny do realizacji inwestycji, pochodzić będzie z budżetów: Samorządu Województwa Łódzkiego i Miasta Gminy Stryków.

Zarząd województwa łódzkiego, zakwalifikował go do listy kluczowych przedsięwzięć w regionie na lata 2007-2013. Dzięki takiemu rozwiązaniu większa część kosztów  realizacji inwestycji  pochodzić będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zainteresowanie inwestorów terenami w rejonie miasta Strykowa już teraz  jest bardzo duże. Proces intensyfikacji gospodarczej tego obszaru rozpoczął się wraz z „dotarciem” do Strykowa autostrady A2. Przypomnijmy, że w najbliższych latach w sąsiedztwie miasta rozpocznie się też budowa autostrady A1 (północ-południe).

Przeczytaj także:

Co z A1 Toruń-Stryków? (2007-02-20)

Witamy nowe kilometry A2! (2006-07-26)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Antoś 2007-04-04

entuzjasto, z tymi terminami to jest inaczej. Do 2013 mieli wybudować tylko najważniejsze odcinki autostrad i dróg ekspresowych.Ten termin jest podtrzymywany, ale na pewno go okroili (a jak inaczej). A1 się do tego wlicza. Ale wątpię że zrealizują ten termin. W 2020 ma powstać cała sieć drogowa wszystkie planowane autostrady i ekspresówki (to że nie powstanie to całkiem inna sprawa, a kolejne ekipy rządzących będą przerzucać winy na poprzednich)

~Entuzjasta ale juz nie bardzo 2007-04-04

Masz racje te oszołomy z rządu znowu przesunęły datę z 2013 na 2020, proponuję od razu 2100

~mogiła 2007-04-04

na A1 to bym szybko nie liczył, kolejne terminy 2010, 2013, 2017, 2020rok to kolejne piękne marzenia....;-) kolejne nowe ustawy mają zrewolucjonizować budowę autostrad, okazują się kolejną parą w gwizdek bieżących ekip u władzy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.