mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Konieczna jest aktualizacja projektów S7

Konieczna jest aktualizacja projektów S7

Podpisane zostały umowy na aktualizację i optymalizację projektów dla trzech warmińsko-mazurskich odcinków S7. Zadaniem wykonawcy będzie dostosowanie projektów budowlanych odcinków od Miłomłyna do Olsztynka i od Nidzicy do Napierek do zmieniających się przepisów m.in. w zakresie ekranów akustycznych i drogowych barier ochronnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie robót budowlanych.

Konieczna jest aktualizacja projektów S7
Przy tej okazji zostanie także dokonana weryfikacja wskazanych przez zespół ekspertów GDDKiA fragmentów dokumentacji projektowej pod kątem zastosowania nowych technologii, np. przy wzmacnianiu słabych gruntów czy wykonywaniu konstrukcji obiektów inżynierskich, co pozwoli obniżyć koszty inwestycji. Jak informuje GDDKiA, taki tryb udoskonalania dokumentacji jest powszechną praktyką w wielu krajach, np. w USA.

Sama budowa odcinków S7 jeszcze w tym roku będzie objęta postępowaniem przetargowym. Aktualizacja i optymalizacja projektów będzie mogła toczyć się równolegle z postępowaniem na wybór wykonawcy robót budowlanych, które odbędzie się trybie przetargu ograniczonego. W pierwszym etapie wykonawcy będą oceniani pod kątem doświadczenia oraz posiadanego potencjału ekonomicznego i technicznego. Na tym etapie przetargu nie jest wymagany projekt ze szczegółowymi rozwiązaniami. Wystarczy jedynie opis przedmiotu zamówienia. Do czasu zaproszenia Wykonawców do składania ofert cenowych prace związane z optymalizacją i aktualizacją dokumentacji zostaną zakończone.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe przetarg

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera
Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera
Koreański producent powiększa ofertę popularnego kompakta. Hyundai i30 poza wersją hatchback i praktycznym kombi będzie teraz dostępny w wersji Fastback, o której producent mówi „pięciodrzwiowe coupe”.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech