mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Konin: Obwodnica oddana do użytku

Konin: Obwodnica oddana do użytku

Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o otwarciu obwodnicy Konina. Budowa 1,75 km drogowe obejścia w ciągu drogi krajowej nr 25 trwało aż blisko dwa lata.

Konin: Obwodnica oddana do użytku
Budowa 1,75 km odcinka obwodnicy Konina w ciągu drogi krajowej nr 25, przebiegającego przez gminę Stare Miasto, rozpoczęła się w listopadzie 2006 roku, a ostatnie prace zakończyły się dopiero w sierpniu bieżącego roku. Droga jest częścią trasy wybudowanej w porozumieniu z władzami miasta Konina. Nowy odcinek kończy się na rzece Powie, natomiast kolejny do węzła autostradowego Modła jest dopiero projektowany.

W ramach inwestycji powstała dwujezdniowa droga klasy GP o długości blisko 1,8 km. Wybudowano także dwa dwupoziomowe węzły drogowe, przejście podziemne dla pieszych i sieć dróg serwisowych obsługujących przyległy teren.

Budowa obwodnicy Konina ma na celu stworzenie lepszych warunków dla ruchu tranzytowego i dojazdowego do miasta Konina, eliminację ruchu tranzytowego z centrum Konina, połączenie miasta z autostradą A2, zmniejszenie liczby wypadków oraz zmniejszenie poziomu hałasu i zanieczyszczeń.

Zobacz jak wygląda gotowa obwodnica Konina

Podobne wiadomości:

IS 250C - światowa premiera

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Piotrek 2008-09-26

bo MY jesteśmy zachodnią Europą ;) za niedługo będą niemcy do nas do pracy przyjeżdżać ;D

~ws 2008-09-26

cud cud, niecałe dwa kilometry... cud cud......!!! w dwa lata... cud cud......!!!

~p 2008-09-25

to Konin już wkrótce uzyska prawa do bycia metropolią!

~Jak to? 2008-09-25

Jak to kto był wykonawcą? Poprzednia ekipa rządowa :) A na poważnie - BRAWO ZACHODNIA POLSKA!

~stefan biały 2008-09-25

ciągle nie rozumię , dlaczego w przypadku informacji o oddaniu kolejnych inwestycji, nie podaje się informacji kto był wykonawcą

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.