mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Konkurs na projekt odcinka centralnego II linii metra

Konkurs na projekt odcinka centralnego II linii metra

Do 21 maja 2007 roku zainteresowani wykonaniem „Uproszczonego Projektu Koncepcyjnego realizacji odcinka centralnego II linii metra w Warszawie od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego” będą mogli składać wnioski o dopuszczenie do wzięcia udziału w konkursie.

Po sprawdzeniu wniosków i wszystkich wymaganych dokumentów, wnioskodawcy, którzy spełnią warunki formalne, zostaną zaproszeni do składania uproszczonego projektu koncepcyjnego. Nagrodą w konkursie będzie zaproszenie do negocjacji warunków wykonania „Wielobranżowego Projektu Koncepcyjnego dla II linii na odcinku Rondo Daszyńskiego – Dworzec Wileński” oraz objęcie funkcji Generalnego Koordynatora Projektu - informuje Urząd Miasta Warszawa.

Wielobranżowy projekt koncepcyjny powinien określić m. in. szczegółową lokalizację przebiegu linii i umiejscowienia stacji, koncepcję architektoniczną i konstrukcyjno-technologiczną, zakres oddziaływania budowy na środowisko, koncepcję organizacji ruchu na czas budowy itp. Planowany koszt wykonania prac realizowanych na podstawie pracy konkursowej wynosi ponad 15,9 mln zł.

Centralny odcinek II linii metra łączyć będzie Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Jego długość to około 6 km. Składał się będzie z 7 stacji - Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński oraz tunelu technologicznego łączącego odcinek z I linią.

Przeczytaj także:

Dofinansowanie na metro (2006-10-25)

 

Tematy w artykule: mazowieckie Wraszawa

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
To był wielki dzień dla Elona Muska. Tesla zaprezentowała Model 3, który wprowadzi rewolucję w segmencie samochodów elektrycznych. Ceny długo oczekiwanego samochodu startują już od 35 tys. dolarów, a pierwsze egzemplarze zostały właśnie wręczone klientom.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech