mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Konsultacje dla DK 16 Borki Wielkie - Mrągowo

Konsultacje dla DK 16 Borki Wielkie - Mrągowo

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie na 19 września zaplanowała spotkania informacyjno-konsultacyjne dotyczące projektu „Budowa drogi krajowej nr 16 na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo”.

Konsultacje dla DK 16 Borki Wielkie - Mrągowo
Projektowane zadanie inwestycyjne polegać będzie docelowo na budowie dwujezdniowej drogi krajowej na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo w ciągu drogi krajowej nr 16 (Grudziądz-Olsztyn-Mrągowo-Augustów) oraz nowego przebiegu jednojezdniowej drogi nr 59 na odcinku Marcinkowo - Nikutowo.

Droga krajowa nr 16 Grudziądz-Olsztyn-Mrągowo-Augustów stanowi ważny ciąg komunikacyjny dla Polski północno - wschodniej łączący przejścia graniczne na zachodniej i wschodniej granicy Polski. Ponadto droga ta jest ważnym połączeniem regionalnym z uwagi na centralne położenie w województwie, ponieważ łączy bezpośrednio dwie ważne, równoległe do siebie trasy północno-wschodniej Polski, tj. drogę krajową nr 57 i nr 59.

w ramach opracowanego Studium techniczno - ekonomiczno - środowiskowego przeanalizowano warianty przebiegu drogi krajowej nr 16 oraz warianty nowego przebiegu drogi nr 59. w zależności od wariantu długość nowego przebiegu drogi krajowej nr 16 wynosić może od 15,6 do 16,5 km. Długość nowego przebiegu drogi krajowej nr 59 wynosić będzie 4,1 km.

Na obecnym etapie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego przewidziano wyznaczenie korytarza drogi dla 8 wariantów, które będą poddane konsultacjom.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

piotronk22 2011-09-13

z całym szacunem, znam w Polsce jakieś 1500 odcinków dróg pilniejszych do natychmiastowego przerobienia na expresówki !

~qwert 2011-09-12

S16 !!! Zróbcie tu ekspresówke aż się prosi !!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.