mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Konsultacje dla DK 9 i 42 oraz obwodnicy Ostrowca

Konsultacje dla DK 9 i 42 oraz obwodnicy Ostrowca

Mieszkańcy gmin Kunów i Sadowie (woj. świętokrzyskie) zostali zapoznani z wariantami planowanej inwestycji, jaką jest budowa dróg krajowych 9 i 42 na odcinku od granicy gminy Brody do granicy gminy Opatów wraz z obwodnicą Ostrowca Świętokrzyskiego. Do końca tego roku ma powstać raport oddziaływania wariantów inwestycji na środowisko. Następnie GDDKiA złoży wniosek o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji.

Konsultacje dla DK 9 i 42 oraz obwodnicy Ostrowca
Spotkania z udziałem projektantów wariantów trasy w gminach Kunów i Sadowie to początek konsultacji społecznych dotyczących budowy nowej dwujezdniowej drogi klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego) o łącznej długości 26 km z około 16-kilometrową obwodnicą Ostrowca.

Aktualnie projektanci proponują dwa warianty trasy różniące się między innymi typem skrzyżowań i węzłów oraz przebiegiem drogi na terenie gminy Sadowie. Rozpatrywany jest tam wariant drogi biegnącej po śladzie istniejącej trasy oraz wariant biegnący po jej wschodniej stronie.

Podczas spotkań informacyjnych mieszkańcy gmin mieli okazję do przekazania swoich uwag przedstawicielom GDDKiA i projektantom,  którzy będą mogli je uwzględnić w miarę technicznych możliwości. Ludzie zainteresowani byli między innymi komunikacją lokalną w pobliżu nowej drogi.

Obwodnica Ostrowca znajduje się na liście rezerwowej unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Każdy model Ferrari dostępny w wersji...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~astrolog 2010-04-14

Bardzo wazna i cenna droga, ale dlaczego nie uwzgledniono w niej wyjazdu z Ostrowca na Ozarow i w dalszej mierze na Annopol?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.