mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Konsultacje nad obwodnicą Suwałk

Konsultacje nad obwodnicą Suwałk

Obwodnica Suwałk ma być częścią drogi ekspresowej S8. Budowa obwodnicy powinna rozpocząć się pod koniec 2011 roku, a zakończyć w roku 2013. Dlatego już teraz ruszają konsultacje społeczne, które mają zapoznać mieszkańców miasta i gminy Suwałki oraz mieszkańców gminy Szypliszki z przebiegiem planowanych wariantów obwodnicy.

Konsultacje nad obwodnicą Suwałk
O obwodnicy Suwałk mówi się już blisko 30 lat. Budowa obwodnicy, która wyeliminuje uciążliwości spowodowane natężonym ruchem przygranicznym to bez wątpienia najważniejsza i najpilniejsza sprawa dla miasta.  28 kwietnia br. odbędą się konsultacje społeczne podczas których  do wyboru przedstawione będą dwa kluczowe warianty. Jeden, bardziej oddalony od miasta i poza terenem lotniska (wariant 1) ma ok.24,2 km, drugi przebiega przez teren lotniska (wariant 2) i ma ok.23,7 km.

Obwodnica Suwałk to część większego projektu, który przewiduje budowę drogi ekspresowej S8 z Warszawy przez  Suwałki do Budziska. Rocznie przez  Suwałki oraz  Suwalszczyznę przejeżdża ponad półtora miliona tirów i autobusów. Z roku na rok ich  liczba rośnie o jedną trzecią. Rośnie też liczba ofiar najgroźniejszych wypadków na drodze krajowej nr 8 z udziałem tirów i autobusów.  W Suwałkach nie ma niemal dnia bez wypadku lub kolizji na drodze krajowej nr 8. Biegnie ona przez centrum miasta i przez  największe osiedle mieszkaniowe w Suwałkach.

Podobne wiadomości:

Odświeżone Volvo S80

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo ekologicznie!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.