mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Konsultacje nad obwodnicą Suwałk

Konsultacje nad obwodnicą Suwałk

Obwodnica Suwałk ma być częścią drogi ekspresowej S8. Budowa obwodnicy powinna rozpocząć się pod koniec 2011 roku, a zakończyć w roku 2013. Dlatego już teraz ruszają konsultacje społeczne, które mają zapoznać mieszkańców miasta i gminy Suwałki oraz mieszkańców gminy Szypliszki z przebiegiem planowanych wariantów obwodnicy.

Konsultacje nad obwodnicą Suwałk
O obwodnicy Suwałk mówi się już blisko 30 lat. Budowa obwodnicy, która wyeliminuje uciążliwości spowodowane natężonym ruchem przygranicznym to bez wątpienia najważniejsza i najpilniejsza sprawa dla miasta.  28 kwietnia br. odbędą się konsultacje społeczne podczas których  do wyboru przedstawione będą dwa kluczowe warianty. Jeden, bardziej oddalony od miasta i poza terenem lotniska (wariant 1) ma ok.24,2 km, drugi przebiega przez teren lotniska (wariant 2) i ma ok.23,7 km.

Obwodnica Suwałk to część większego projektu, który przewiduje budowę drogi ekspresowej S8 z Warszawy przez  Suwałki do Budziska. Rocznie przez  Suwałki oraz  Suwalszczyznę przejeżdża ponad półtora miliona tirów i autobusów. Z roku na rok ich  liczba rośnie o jedną trzecią. Rośnie też liczba ofiar najgroźniejszych wypadków na drodze krajowej nr 8 z udziałem tirów i autobusów.  W Suwałkach nie ma niemal dnia bez wypadku lub kolizji na drodze krajowej nr 8. Biegnie ona przez centrum miasta i przez  największe osiedle mieszkaniowe w Suwałkach.

Podobne wiadomości:

Volvo ekologicznie!

auto motor i sport 0000-00-00

Odświeżone Volvo S80

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.