mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Konsultacje społeczne w sprawie S19

Konsultacje społeczne w sprawie S19

Dziś kończą się trzydniowe konsultacje społeczne, związane z planami budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku od Sokółki do Wasilkowa. W ramach inwestycji rozbudowany zostanie 25 km fragment istniejącej drogi krajowej, który otrzyma parametry trasy szybkiego ruchu.

Konsultacje społeczne w sprawie S19
Dobiegają końca spotkania przedstawicieli białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz projektantów z firmy Scott Wilson Ltd Sp. z o.o. z mieszkańcami gmin Sokółka, Wasilków i Czarna Białostocka, przez które przebiegać będzie planowany odcinek drogi ekspresowej S19. Konsultacje społeczne trwały tylko trzy dni. 10 lutego odbyły się w Sobótce, 11 lutego w Wasilkowie, natomiast dzisiejsze spotkanie odbędzie się w Czarnej Białostockiej.

Spotkania mają na celu poinformowanie mieszkańców o planach związanych z przebudową istniejącej drogi krajowej nr 19 na 25 km odcinku od planowanej obwodnicy Sokółki do obwodnicy Wasilkowa. Ten fragment trasy ma zostać zmodernizowany tak, aby spełniał standardy dwujezdniowej drogi ekspresowej (S19). W ramach inwestycji w zależności od wariantu przebiegu, zaplanowano m.in. budowę od dwóch do czterech dwupoziomowych węzłów, około 20 obiektów inżynierskich i 28 przejść dla zwierząt.   

W planach białostockiego oddziału GGDDKiA jest uzyskanie decyzji środowiskowej jeszcze w tym roku oraz ogłoszenie przetargu na kolejne stadia dokumentacji, która jest potrzebna do uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji. Pozwolenie prawdopodobnie zostanie uzyskane w połowie 2011 roku. Umożliwi to wybudowanie trasy w latach 2012-2014.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~AdJ 2009-02-23

Do 'A po co' Żeby było tam wąskie gardło, musiałoby to być po drodze :P

~romek 2009-02-14

Droga Krajowa DK19 widac z lektury GDDKiA Lublina i kolejnych leżacych na przyszłej trasie jest bardzo mocno zaawansowana w sensie projektowo organizacyjnym.Natomiast jesli chodzi o S5 Now Marzy Bydgoszcz zupełny zastój .Strona GDDKiA Bydgoszcz w kompletnym uspieniu,co z tego bedzie 3 lata dla tej inwestycji to bardzo mało

~A po co ? 2009-02-13

A po co budować jakieś hajłeje Sokółka-Wasilków jak i tak wąskie gardło Augustów i Rospuda będą się mleć jeszcze w 2030 roku ;-PPP Nie lepiej dac te pieniądze tam gdzie warto tzn. tam gdzie nie ma takich problemów ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.