mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Konsultacje społeczne w sprawie S19

Konsultacje społeczne w sprawie S19

Dziś kończą się trzydniowe konsultacje społeczne, związane z planami budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku od Sokółki do Wasilkowa. W ramach inwestycji rozbudowany zostanie 25 km fragment istniejącej drogi krajowej, który otrzyma parametry trasy szybkiego ruchu.

Konsultacje społeczne w sprawie S19
Dobiegają końca spotkania przedstawicieli białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz projektantów z firmy Scott Wilson Ltd Sp. z o.o. z mieszkańcami gmin Sokółka, Wasilków i Czarna Białostocka, przez które przebiegać będzie planowany odcinek drogi ekspresowej S19. Konsultacje społeczne trwały tylko trzy dni. 10 lutego odbyły się w Sobótce, 11 lutego w Wasilkowie, natomiast dzisiejsze spotkanie odbędzie się w Czarnej Białostockiej.

Spotkania mają na celu poinformowanie mieszkańców o planach związanych z przebudową istniejącej drogi krajowej nr 19 na 25 km odcinku od planowanej obwodnicy Sokółki do obwodnicy Wasilkowa. Ten fragment trasy ma zostać zmodernizowany tak, aby spełniał standardy dwujezdniowej drogi ekspresowej (S19). W ramach inwestycji w zależności od wariantu przebiegu, zaplanowano m.in. budowę od dwóch do czterech dwupoziomowych węzłów, około 20 obiektów inżynierskich i 28 przejść dla zwierząt.   

W planach białostockiego oddziału GGDDKiA jest uzyskanie decyzji środowiskowej jeszcze w tym roku oraz ogłoszenie przetargu na kolejne stadia dokumentacji, która jest potrzebna do uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji. Pozwolenie prawdopodobnie zostanie uzyskane w połowie 2011 roku. Umożliwi to wybudowanie trasy w latach 2012-2014.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~AdJ 2009-02-23

Do 'A po co' Żeby było tam wąskie gardło, musiałoby to być po drodze :P

~romek 2009-02-14

Droga Krajowa DK19 widac z lektury GDDKiA Lublina i kolejnych leżacych na przyszłej trasie jest bardzo mocno zaawansowana w sensie projektowo organizacyjnym.Natomiast jesli chodzi o S5 Now Marzy Bydgoszcz zupełny zastój .Strona GDDKiA Bydgoszcz w kompletnym uspieniu,co z tego bedzie 3 lata dla tej inwestycji to bardzo mało

~A po co ? 2009-02-13

A po co budować jakieś hajłeje Sokółka-Wasilków jak i tak wąskie gardło Augustów i Rospuda będą się mleć jeszcze w 2030 roku ;-PPP Nie lepiej dac te pieniądze tam gdzie warto tzn. tam gdzie nie ma takich problemów ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.