mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kontrakt do połowy września

Kontrakt do połowy września

Do połowy września br. ma zostać podpisany kontrakt na przebudowę małopolskiej autostrady A4 na odcinku Balice - Opatkowice.

Kontrakt do połowy września

Postępowanie przetargowe trwa od października 2005 roku i nie mogło się zakończyć z uwagi na liczne protesty i odwołania oferentów. Prace będą powodowały spore utrudnienia w ruchu: zostanie zamknięta jedna jezdnia, a ruch dwukierunkowy zostanie poprowadzony drugą jezdnią. Będzie obowiązywać ograniczenie prędkości.

Nawierzchnia 17 km odcinka autostrady wymaga modernizacji. Jest on obciążony znacznym ruchem samochodowym z dużym udziałem samochodów ciężarowych. Zły stan zarówno nawierzchni jak i pobocza, elementów odwodnienia i innych elementów inżynierskich wpływa na zwiększenie niebezpieczeństwa wypadków drogowych. Przebudowa autostrady pozwoli na wzmocnienie nawierzchni do nacisku 115 kN/oś i dostosowanie jej do wymogów Unii Europejskiej, a także podwyższenie nośności 6 obiektów mostowych i poprawę bezpieczeństwa. Usprawni również warunki ruchu na międzynarodowej trasie łączącej Niemcy z Ukrainą i zwiększy atrakcyjność regionu poprzez poprawę warunków transportu drogowego.

Szacuje się, że projekt pochłonie 155 mln zł, z czego 40%  zostanie dofinansowane z UE w ramach SPOT.

Przeczytaj także:

Obwodnica i autostrada z unijnej kasy (2005-10-18)

 

 


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~miki 2006-09-22

a ja myślałem, że te odwodnienia (przez złośliwych zwane koleinami) były celowo. Z tego co pamiętam tak zawsze tam tak było - i miało być poprawione w ramach gwarancji:-)

~taki jeden 2006-09-21

Jak jest przetargi, w którym jest dziesięciu chętnych i jeden wygrywa to wiadomo że musi być dziewięciu niezadowolonych! Cała dziewiątka skałda protesty i odwołania bo liczą że uwalą przetarg i będzie można spróbować jeszcze raz. Tak to niestety wygląda

~~Bonus 2006-09-05

Nie miałem pojęcia, że ten odcinek jest aż w tak złym stanie! został oddany stosunkowo niedawno, w latach 90tych a część obwodnicy od zakopianki do wieliczki, fakt że ukończony znacznie później, jest chyba jednym z najlepszych polskich odcinków autostrad. Co do przetargów, to niestety, jak zawsze u nas...

~vogel 2006-09-05

ciekawe jak komus wyszlo 55mln, niby ze 40% z 155mln? chyba autor artykulu to nieuk jakis...

~Grze 2006-09-05

A ja pamietam jak w 1994 roku konczyli budowe tej czesci obwodnicy krakowskiej. 12 lat minelo i takie koleiny, ze strach jechac.co to za jakosc? czy oni to z plasteliny robia?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.