mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kontrakt do połowy września

Kontrakt do połowy września

Do połowy września br. ma zostać podpisany kontrakt na przebudowę małopolskiej autostrady A4 na odcinku Balice - Opatkowice.

Kontrakt do połowy września

Postępowanie przetargowe trwa od października 2005 roku i nie mogło się zakończyć z uwagi na liczne protesty i odwołania oferentów. Prace będą powodowały spore utrudnienia w ruchu: zostanie zamknięta jedna jezdnia, a ruch dwukierunkowy zostanie poprowadzony drugą jezdnią. Będzie obowiązywać ograniczenie prędkości.

Nawierzchnia 17 km odcinka autostrady wymaga modernizacji. Jest on obciążony znacznym ruchem samochodowym z dużym udziałem samochodów ciężarowych. Zły stan zarówno nawierzchni jak i pobocza, elementów odwodnienia i innych elementów inżynierskich wpływa na zwiększenie niebezpieczeństwa wypadków drogowych. Przebudowa autostrady pozwoli na wzmocnienie nawierzchni do nacisku 115 kN/oś i dostosowanie jej do wymogów Unii Europejskiej, a także podwyższenie nośności 6 obiektów mostowych i poprawę bezpieczeństwa. Usprawni również warunki ruchu na międzynarodowej trasie łączącej Niemcy z Ukrainą i zwiększy atrakcyjność regionu poprzez poprawę warunków transportu drogowego.

Szacuje się, że projekt pochłonie 155 mln zł, z czego 40%  zostanie dofinansowane z UE w ramach SPOT.

Przeczytaj także:

Obwodnica i autostrada z unijnej kasy (2005-10-18)

 

 


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~miki 2006-09-22

a ja myślałem, że te odwodnienia (przez złośliwych zwane koleinami) były celowo. Z tego co pamiętam tak zawsze tam tak było - i miało być poprawione w ramach gwarancji:-)

~taki jeden 2006-09-21

Jak jest przetargi, w którym jest dziesięciu chętnych i jeden wygrywa to wiadomo że musi być dziewięciu niezadowolonych! Cała dziewiątka skałda protesty i odwołania bo liczą że uwalą przetarg i będzie można spróbować jeszcze raz. Tak to niestety wygląda

~~Bonus 2006-09-05

Nie miałem pojęcia, że ten odcinek jest aż w tak złym stanie! został oddany stosunkowo niedawno, w latach 90tych a część obwodnicy od zakopianki do wieliczki, fakt że ukończony znacznie później, jest chyba jednym z najlepszych polskich odcinków autostrad. Co do przetargów, to niestety, jak zawsze u nas...

~vogel 2006-09-05

ciekawe jak komus wyszlo 55mln, niby ze 40% z 155mln? chyba autor artykulu to nieuk jakis...

~Grze 2006-09-05

A ja pamietam jak w 1994 roku konczyli budowe tej czesci obwodnicy krakowskiej. 12 lat minelo i takie koleiny, ze strach jechac.co to za jakosc? czy oni to z plasteliny robia?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.