mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kontrakt z wiaduktem i węzłem

Kontrakt z wiaduktem i węzłem

GDDKiA poinformowała o podpisaniu umowy na budowę węzła w Nowym Dworze Gdańskim i wiaduktu w Kmiecinie w ramach projektu "Wzmocnienie nawierzchni drogi krajowej nr 7 Gdańsk - Warszawa - Chyżne odcinek B: Kiezmark - Jazowa" z firmą Budimex - Dromex.

Kontrakt z wiaduktem i węzłem

Finansowanie proponowanej umowy, przewiduje się z dwóch źródeł: Funduszu Spójności -  75% (dawna ISPA) i budżetu państwa 25%. Z wykonawcą podpisano kontrakt o wysokości ponad 27 mln euro.

Od 10 maja br. uruchomiony został objazd drogi krajowej nr 7 na odcinku Nowy Dwór Gdański  - Kmiecin. Objazd o długości 4,0 km wydłuża drogę dla ruchu tranzytowego o 0,5 km. Objazd wyznaczono drogą krajową nr 55 oraz drogą powiatową.

Przeczytaj także:

S7 Białobrzegi - Jedlińsk (2006-05-11)

Szczęśliwa siódemka (2005-07-07)

Droga droga wokół Chojnic (2006-04-20)


 


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~osskaa 2006-05-18

TO JEST POMNIK GŁUPOTY I INDOLENCJI GDDKiA!!! 3 lata remontować 52km drogi krajowej to można tylko w Polsce!! W ramach remontu wykonuje się kosztowne i niebezpieczne objazdy (zginęło już ponad 50osób), a droga ta kawałkami ma nowy asfalt! Mimo takiego komfortu robót (cała trasa jest zamknięta) nie zdecydowano się na dorobienie drugiej nitki i połączenie Gdańska i Elbląga drogą ekspresową, gdyż ta w planach jest dopiero po 2025!! Tymczasem ta główna droga z Warszawy nad morze jest ciągle zakorkowana, niebezpieczna. Dodano kilkanaście wysepek, światła w kilku wioskach. Ogromne nakłady są marnowane na standard drogi z czasów Gomułki. Remont nic nie dał, ani Gdańskowi, ani Elblągowi. Odcinek na mapce to raptem 3km!! Kiedy to zrobią zostanie im jeszcze ok. 15km. SKANDAL!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.