mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kontrakt z wiaduktem i węzłem

Kontrakt z wiaduktem i węzłem

GDDKiA poinformowała o podpisaniu umowy na budowę węzła w Nowym Dworze Gdańskim i wiaduktu w Kmiecinie w ramach projektu "Wzmocnienie nawierzchni drogi krajowej nr 7 Gdańsk - Warszawa - Chyżne odcinek B: Kiezmark - Jazowa" z firmą Budimex - Dromex.

Kontrakt z wiaduktem i węzłem

Finansowanie proponowanej umowy, przewiduje się z dwóch źródeł: Funduszu Spójności -  75% (dawna ISPA) i budżetu państwa 25%. Z wykonawcą podpisano kontrakt o wysokości ponad 27 mln euro.

Od 10 maja br. uruchomiony został objazd drogi krajowej nr 7 na odcinku Nowy Dwór Gdański  - Kmiecin. Objazd o długości 4,0 km wydłuża drogę dla ruchu tranzytowego o 0,5 km. Objazd wyznaczono drogą krajową nr 55 oraz drogą powiatową.

Przeczytaj także:

S7 Białobrzegi - Jedlińsk (2006-05-11)

Szczęśliwa siódemka (2005-07-07)

Droga droga wokół Chojnic (2006-04-20)


 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~osskaa 2006-05-18

TO JEST POMNIK GŁUPOTY I INDOLENCJI GDDKiA!!! 3 lata remontować 52km drogi krajowej to można tylko w Polsce!! W ramach remontu wykonuje się kosztowne i niebezpieczne objazdy (zginęło już ponad 50osób), a droga ta kawałkami ma nowy asfalt! Mimo takiego komfortu robót (cała trasa jest zamknięta) nie zdecydowano się na dorobienie drugiej nitki i połączenie Gdańska i Elbląga drogą ekspresową, gdyż ta w planach jest dopiero po 2025!! Tymczasem ta główna droga z Warszawy nad morze jest ciągle zakorkowana, niebezpieczna. Dodano kilkanaście wysepek, światła w kilku wioskach. Ogromne nakłady są marnowane na standard drogi z czasów Gomułki. Remont nic nie dał, ani Gdańskowi, ani Elblągowi. Odcinek na mapce to raptem 3km!! Kiedy to zrobią zostanie im jeszcze ok. 15km. SKANDAL!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic