mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kontynuacja przebudowy trasy Trzebież - Police

Kontynuacja przebudowy trasy Trzebież - Police

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na II etap przebudowy drogi nr 114 Trzebież – Police.  Aktualnie dobiega końca pierwszy etap tej inwestycji, obejmujący odcinek Uniemyśl - Police.

Kontynuacja przebudowy trasy Trzebież - Police
Nowy przetarg obejmuje przebudowę dwóch odcinków o łącznej długości blisko 3,5 kilometra: Trzebież-Uniemyśl i ulicy Kościuszki w samych Policach (od ulicy Wiejskiej do Grunwaldzkiej). Na odcinkach tych droga zostanie poszerzona, powstaną nowe chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego – wyspy spowalniające ruch i bariery. Przebudowane zostaną przepusty i skrzyżowania – w Policach ulic Kościuszki i Grunwaldzkiej oraz pozostałe skrzyżowania drogi nr 114 z drogami bocznymi. Na obszarze zabudowanym powstanie kanalizacja deszczowa. Wykonawca zlikwiduje też kolizje sieci teletechnicznej.

Zgodnie z założeniami przetargu inwestycja powinna zostać zakończona do 30 września przyszłego roku.
Tematy w artykule: zachodniopomorskie

Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~romek 2013-09-03

W latach 60 tak na poczatku przyjemnie jezdziło sie na wyczieczkę szkolna do Trzebiezy.Woda w Zalewie Szczecinskim była jeszcze czysta Pociag wyruszał o godzinie 8.20 z stacji Szczecin Pogodno i jadac przez kolejne stacje Szczecina Łekno Niebuszewo Drzetowo Zelechowo Golecino Gocław o 11 docierał do małej wsi jaka była Trzebież.Po drodze mijalismy ruiny starej fabtryki benzyny syntetycznej Hydrewerke AG zlokalizowanej w Policach.Juz wtedy kompletnie rozszabrowanej przez Sowietów .Dzisiaj połaczenie do Trzebiezy funkcjonuje jednym torem .Linie te zelektryfikowano w latach 70 rozbudowujać zakłady chemiczne w Policach. Przebudowano starą stację Pogodno .Głowne tory przesunięto bardziej w lewo o 100m stary tor zakonczono kozłem i od tąd pełnił fukcję bocznicy.Uruchomino jednostki elektryczne które kursowąły na trasie do Polic.Od tej chemi Zalew Szczecinski stracił wiele na czystosci tak ze w połowie lat 70 zakazano kąpieli na plazach w Trzebiezy.Wydaje sie ze powoli nastapują lepsze czasy dla kolei i nalezy powrócic do utrzymywania stałych połaczen kolejowych dla bocznych linii

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando