mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kontynuacja przebudowy trasy Trzebież - Police

Kontynuacja przebudowy trasy Trzebież - Police

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na II etap przebudowy drogi nr 114 Trzebież – Police.  Aktualnie dobiega końca pierwszy etap tej inwestycji, obejmujący odcinek Uniemyśl - Police.

Kontynuacja przebudowy trasy Trzebież - Police
Nowy przetarg obejmuje przebudowę dwóch odcinków o łącznej długości blisko 3,5 kilometra: Trzebież-Uniemyśl i ulicy Kościuszki w samych Policach (od ulicy Wiejskiej do Grunwaldzkiej). Na odcinkach tych droga zostanie poszerzona, powstaną nowe chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego – wyspy spowalniające ruch i bariery. Przebudowane zostaną przepusty i skrzyżowania – w Policach ulic Kościuszki i Grunwaldzkiej oraz pozostałe skrzyżowania drogi nr 114 z drogami bocznymi. Na obszarze zabudowanym powstanie kanalizacja deszczowa. Wykonawca zlikwiduje też kolizje sieci teletechnicznej.

Zgodnie z założeniami przetargu inwestycja powinna zostać zakończona do 30 września przyszłego roku.
Tematy w artykule: zachodniopomorskie

Podobne wiadomości:

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

~romek 2013-09-03

W latach 60 tak na poczatku przyjemnie jezdziło sie na wyczieczkę szkolna do Trzebiezy.Woda w Zalewie Szczecinskim była jeszcze czysta Pociag wyruszał o godzinie 8.20 z stacji Szczecin Pogodno i jadac przez kolejne stacje Szczecina Łekno Niebuszewo Drzetowo Zelechowo Golecino Gocław o 11 docierał do małej wsi jaka była Trzebież.Po drodze mijalismy ruiny starej fabtryki benzyny syntetycznej Hydrewerke AG zlokalizowanej w Policach.Juz wtedy kompletnie rozszabrowanej przez Sowietów .Dzisiaj połaczenie do Trzebiezy funkcjonuje jednym torem .Linie te zelektryfikowano w latach 70 rozbudowujać zakłady chemiczne w Policach. Przebudowano starą stację Pogodno .Głowne tory przesunięto bardziej w lewo o 100m stary tor zakonczono kozłem i od tąd pełnił fukcję bocznicy.Uruchomino jednostki elektryczne które kursowąły na trasie do Polic.Od tej chemi Zalew Szczecinski stracił wiele na czystosci tak ze w połowie lat 70 zakazano kąpieli na plazach w Trzebiezy.Wydaje sie ze powoli nastapują lepsze czasy dla kolei i nalezy powrócic do utrzymywania stałych połaczen kolejowych dla bocznych linii

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.