mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Korki na Łysej Polanie

Korki na Łysej Polanie

Kilkukilometrowa kolumna samochodów zablokowała w sobotę drogę do Morskiego Oka w Tatrach i przejścia granicznego ze Słowacją na Łysej Polanie. To typowa sytuacja w okresie urlopowym w rejonie Morskiego Oka. Straż Graniczna zaleca osobom, chcącym w tym rejonie przekroczyć granicę, by korzystały z przejścia w Jurgowie.

Korki na Łysej Polanie

"Taka sytuacja powtarza się często w okresie nasilenia ruchu turystycznego. Turyści, chcący opuścić Polskę w drodze na Słowację, powinni kierować się do przejścia w Jurgowie" - informuje Straż graniczna. Problem z zakorkowaną drogą wynika z faktu, że na długim odcinku ta sama droga prowadzi do polsko-słowackiego przejścia granicznego Łysa Polana i na parking w Palenicy Białczańskiej przed Morskim Okiem, gdzie turyści wyruszający do Morskiego Oka muszą pozostawić samochody.

"W szczycie natężenia ruchu turystycznego parking na Palenicy Białczańskiej szybko zapełnia się. Wówczas następni chętni muszą czekać na drodze na wolne miejsce, by zaparkować samochód. Wtedy zdarza się, że kolejka aut ciągnie się aż do skrzyżowania z drogą prowadzącą do przejścia granicznego na Łysej Polanie" - dodają.

Przeczytaj także:

Nowe przejście w 2008 roku? (2006-07-11)

"Autostrada Sudecka" w przebudowie (2006-04-27)

Zwadroń-Skalite otwarte (2006-01-17)

Nowe przejście Świnoujście-Garz (2006-12-02)


 

Tematy w artykule: malopolskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.