mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koszalin: Krajowa szóstka doczeka się remontu

Koszalin: Krajowa szóstka doczeka się remontu

Prawdopodobnie już w tym roku ruszą pierwsze prace związane z modernizacją odcinka drogi krajowej nr 6, przebiegającej przez Koszalin. Kilka dni temu Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie ogłosił przetarg na przebudowę ulic Syrenki i Gdańskiej, które znajdują się w ciągu krajowej szóstki.

Koszalin: Krajowa szóstka doczeka się remontu
Wielu kierowców narzeka na stan nawierzchni ul. Gdańskiej oraz na układ komunikacyjny na skrzyżowaniach ul. Szczecińskiej i Syrenki oraz Syrenki i Bohaterów Warszawy w Koszalinie. Jest to o tyle istotne, że te fragmenty koszalińskiej sieci ulic znajdują się w ciągu drogi krajowej nr 6, czyli arterii łączącej Pomorze Zachodnie z Trójmiastem.

Na szczęście już w tym roku można spodziewać się pierwszych prac koncepcyjno - modernizacyjnych. Koszaliński Zarząd Dróg Miejskich ogłosił procedurę przetargową, która ma pozwolić na wyłonienie wykonawcy przebudowy ulicy Syrenki i Gdańskiej. Otwarcie ofert cenowych ma nastąpić już 5 marca bieżącego roku. Projekt będzie realizowany w latach 2009 – 2012 i w swoich założeniach ma usprawnić ruch komunikacyjny na ul. Gdańskiej i Syrenki.

W ramach inwestycji zaplanowano ułożenie nowej nawierzchni oraz budowę chodników i ścieżek rowerowych na ul. Gdańskiej. Modernizacja obejmie prawie 1,4 km tej dwujezdniowej drogi. O wiele bardziej skomplikowana będzie modernizacja ul. Syrenki. Tu także pojawi się nowa nawierzchnia (na odcinku 350 m) wraz z chodnikami. Dodatkowo wybudowane zostaną jeszcze dwa ronda, na skrzyżowaniach z ul. Szczecińską i Bohaterów Warszawy. Pierwsze skrzyżowanie będzie miało promień 13 m, drugie 14,2 m. Poza tym drogowcy przebudują kolidujące sieci teletechniczne, energetyczne i oświetlenie drogowe oraz wybudują kanalizację deszczową.

Koszt całej inwestycji będzie znany dopiero wybraniu wykonawcy. Wiadomo na pewno, że podjęte zostaną starania, żeby inwestycja została dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~rainmaker 2009-06-03

a ty co osskaa z dupska słupska pewnie piszesz, poznaje po tym prowincjonalnym słownictwie i buractwie

~osskaa 2009-02-20

Wow! ale będzie wielki remont w Koszalinku - 1700m międzynarodowej trasy E28 zwanej też szóstką będzie miało nowe chodniki... No to teraz inwestycje ruszą z kopyta i ożywią cały region.. Ech, inne miasta to aż zazdroszczą Koszalinowi i szóstki i syrenki i chodników i arterii.. Pycha!!

~adam 2009-02-20

he, he, szostka z widokiem na morze :-) ta droga w wiekszosci lezy kilkadziesiat kilometrow od morza, jedynie w okolicach Koszalina i Slupska odleglosc do morza jest troche mniejsza 10-15 km, na kilku krotkich odcinkach jest to nawet 7-8 km ale to wciaz zbyt daleko zeby miec widok na morze.

~myśleć 2009-02-19

bart - masz 100% racji. Sam bym coś podobnego napisał, ale nie będę dublować.

~bart 2009-02-19

aaa niech nie pier..lą tylko niech się wezmą za S6 na całej długości, już się nie chce czytać o tych odcinkach co zaraz będą każdy krótszy niż 1km. Sam bym się chętnie przejechał wzdłuż polskiego wybrzeża gdyby była 2jezdniowa Ska z pięknymi widokami, chociaż niech 1km na każde 10 oferuje widok na morze, z samych Niemiec przyjadą się bujnąć i zostawią po drodze siano za smażonego dorsza i puszkę Żubra

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.