mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koszalin: Krajowa szóstka doczeka się remontu

Koszalin: Krajowa szóstka doczeka się remontu

Prawdopodobnie już w tym roku ruszą pierwsze prace związane z modernizacją odcinka drogi krajowej nr 6, przebiegającej przez Koszalin. Kilka dni temu Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie ogłosił przetarg na przebudowę ulic Syrenki i Gdańskiej, które znajdują się w ciągu krajowej szóstki.

Koszalin: Krajowa szóstka doczeka się remontu
Wielu kierowców narzeka na stan nawierzchni ul. Gdańskiej oraz na układ komunikacyjny na skrzyżowaniach ul. Szczecińskiej i Syrenki oraz Syrenki i Bohaterów Warszawy w Koszalinie. Jest to o tyle istotne, że te fragmenty koszalińskiej sieci ulic znajdują się w ciągu drogi krajowej nr 6, czyli arterii łączącej Pomorze Zachodnie z Trójmiastem.

Na szczęście już w tym roku można spodziewać się pierwszych prac koncepcyjno - modernizacyjnych. Koszaliński Zarząd Dróg Miejskich ogłosił procedurę przetargową, która ma pozwolić na wyłonienie wykonawcy przebudowy ulicy Syrenki i Gdańskiej. Otwarcie ofert cenowych ma nastąpić już 5 marca bieżącego roku. Projekt będzie realizowany w latach 2009 – 2012 i w swoich założeniach ma usprawnić ruch komunikacyjny na ul. Gdańskiej i Syrenki.

W ramach inwestycji zaplanowano ułożenie nowej nawierzchni oraz budowę chodników i ścieżek rowerowych na ul. Gdańskiej. Modernizacja obejmie prawie 1,4 km tej dwujezdniowej drogi. O wiele bardziej skomplikowana będzie modernizacja ul. Syrenki. Tu także pojawi się nowa nawierzchnia (na odcinku 350 m) wraz z chodnikami. Dodatkowo wybudowane zostaną jeszcze dwa ronda, na skrzyżowaniach z ul. Szczecińską i Bohaterów Warszawy. Pierwsze skrzyżowanie będzie miało promień 13 m, drugie 14,2 m. Poza tym drogowcy przebudują kolidujące sieci teletechniczne, energetyczne i oświetlenie drogowe oraz wybudują kanalizację deszczową.

Koszt całej inwestycji będzie znany dopiero wybraniu wykonawcy. Wiadomo na pewno, że podjęte zostaną starania, żeby inwestycja została dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~rainmaker 2009-06-03

a ty co osskaa z dupska słupska pewnie piszesz, poznaje po tym prowincjonalnym słownictwie i buractwie

~osskaa 2009-02-20

Wow! ale będzie wielki remont w Koszalinku - 1700m międzynarodowej trasy E28 zwanej też szóstką będzie miało nowe chodniki... No to teraz inwestycje ruszą z kopyta i ożywią cały region.. Ech, inne miasta to aż zazdroszczą Koszalinowi i szóstki i syrenki i chodników i arterii.. Pycha!!

~adam 2009-02-20

he, he, szostka z widokiem na morze :-) ta droga w wiekszosci lezy kilkadziesiat kilometrow od morza, jedynie w okolicach Koszalina i Slupska odleglosc do morza jest troche mniejsza 10-15 km, na kilku krotkich odcinkach jest to nawet 7-8 km ale to wciaz zbyt daleko zeby miec widok na morze.

~myśleć 2009-02-19

bart - masz 100% racji. Sam bym coś podobnego napisał, ale nie będę dublować.

~bart 2009-02-19

aaa niech nie pier..lą tylko niech się wezmą za S6 na całej długości, już się nie chce czytać o tych odcinkach co zaraz będą każdy krótszy niż 1km. Sam bym się chętnie przejechał wzdłuż polskiego wybrzeża gdyby była 2jezdniowa Ska z pięknymi widokami, chociaż niech 1km na każde 10 oferuje widok na morze, z samych Niemiec przyjadą się bujnąć i zostawią po drodze siano za smażonego dorsza i puszkę Żubra

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.